HTC U12+ özellikleriyle bizleri etkileyecek!

0

HTC, merakla beklenen yeni telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung Galaxy S9 Plus’a rakip olması beklenen yeni telefonun tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı! Cihaz ayrıca, HTC mobil bölümünün Google’a satılmasından sonraki ilk telefon olma özelliği taşıyor.

Samsung, geçtiğimiz ay düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ı tanıttı. LG, Huawei ve HTC ise Mobil Dünya Kongresi’ni pas geçerek, kendi etkinliklerini yapmaya karar verdi. İlk etkinlik, yaklaşık 10 gün sonra Paris’te Huawei tarafından düzenlenecek.

HTC U12+ ile Galaxy S9 Plus’a rakip olacak

Teknik özellikleri ortaya çıkan HTC U12+, 6 inç büyüklüğünde WQHD+(2960×1440) ekran ile geliyor. Telefonda Qualcomm’un en üst seviye yonga seti olan Snapdragon 845 kullanılıyor. Galaxy S9 serisinin Amerika’da satılan versiyonunda kullanılan Snapdragon 845, piyasadaki en yüksek performanslı yonga setlerinden bir tanesi.

Çift kamerayla geleceği neredeyse kesin olan U12+, arka tarafta bir adet 16 MP bir adet de 12 MP sensöre sahip olacak. Telefondaki iki ön kamera ise 8 MP çözünürlüğünde tercih edildi. Özçekim konusunda oldukça iddialı olacak HTC, portre modunu donanımsal olarak desteklemesiyle, rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Tasarım detayları da ortaya çıkan U12+’ta U serisinin diğer üyelerinde gördüğümüz tasarım anlayışının devam ettiğini görüyoruz. Parmak izi okuyucusunu telefonun arka tarafına yerleştiren üretici, yatay şekilde çift arka kamerayı yerleştirmiş. Sızan görselde telefonun ön tasarımı ve çerçeveleri hakkındaysa, ne yazık ki bir bilgi edinmek çok zor.

HTC’nin yeni telefonunu mayıs ayında tanıtması bekleniyor. Avrupa’da yapılması beklenen lansmandan kısa süre sonra da U12+, dünya genelinde satışa çıkacak.

Cevap bırakın