HTC U11 için geliştirilen HTC Link ile tanışın

0

Yeni sanal gerçeklik (VR) gözlüğü HTC Link, kısa süre önce tanıtıldı. Tayvan merkezli tüketici elektroniği şirketinin yeni ürünü, popüler akıllı telefon modeli HTC U11 ile birlikte kullanılabilecek.

110 derece görüş alanı ve 90Hz yenileme hızı destekli, 3.6 inçlik iki adet LCD ekran içeren HTC Link, her bir ekranında 1080 x 1200 piksel olmak üzere yüksek bir görüntü çözünürlüğü sunuyor. HTC U11’in donanım yapıtaşlarının iddiasıyla birlikte ele alındığında, HTC Link ile kullanıcıların güçlü bir mobil-sanal gerçeklik deneyimine merhaba demesi olası görünüyor.

554 gram ağırlığa sahip olan sanal gerçeklik gözlüğü, harici bir sensör ile takip edilebilen ve üzerinde LED ışıkların bulunduğu iki hareket kontrol cihazıyla birlikte sunulacak. Genel itibarıyla tasarım açısından Sony PlayStation VR’a benzediği dikkatlerden kaçmayan HTC Link, buna karşın mobil cihaz uyumluluğu ile farklı bir kullanıcı kesimine hitap edecek.

İlk etapta Temmuz ayında Japonya pazarı için satışa sunulacağı kaydedilen ürünün, ilerleyen dönemde diğer ülkelerde de teknoloji raflarında yer bulması bekleniyor. HTC’nin bu kararı almasında etkili olan nedenin ise Google’ın sanal gerçeklik ürünleriyle aynı pazarlarda bulunmak istenmemesi olabileceği konuşuluyor.

Ürüne dair fiyatlandırma ise henüz açıklanmış değil.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın