Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHTC One A9 ortaya çıktı

  HTC One A9 ortaya çıktı

  htc-one-a9HTC, 20 Ekim 2015 tarihinde yeni bir akıllı telefon duyurmayı planlıyor. Geçtiğimiz aylarda şirketin CEO’su tarafından dile getirilen ‘tamamen yeni bir tasarım ve en üst seviye özellikler’ ifadeleri, tanıtılacak modelde yer alır mı henüz bu sorunun yanıtı belirsizliğini korurken sürpriz bir gelişme yaşandı ve HTC One A9’a ait olduğu iddia edilen bazı görseller ortaya çıktı.

  htc-one-a9Daha önce de tanıtımı gerçekleşmemiş çok sayıda akıllı telefonun görsellerini yayınlayan ve bu alanda ilginç bir üne sahip OnLeaks adlı Twitter kullanıcısının paylaştığı görseller, cihazın tasarımına ışık tutuyor. Ayrıntılı görüntülerde HTC’nin Aero adıyla da gelebileceği konuşulan One A9 modelinin farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları ilginç detaylar içeriyor…

  htc-one-a9

  Öncelikle cihazda önyüzde parmak izi sensörü/home dışında buton bulunmuyor. Ekran çerçevesi çok iddialı bir inceliğe sahip değil, genel olarak kenarlardaki yuvarlak geçişler dikkat çekiyor. Yanlarda ise dışa doğru çıkıntı yapmış ses açma/kapama, tuş kilidi kontrolleri ve microSD girişi mevcut.

  Metal kasaya sahip olduğu görülen cihazda arka yüzdeki anten bantları ise iPhone serisini anımsatıyor. Kamera ise anten bantlarının üzerinde, yorumlar bu sayede Apple’ın herhangi bir patent davası açmasının mümkün olmayacağı konusunda birleşiyor. Öte yandan üründe microUSB 2.0 portu, 3,5mm jack girişi ve hoparlör ızgarası da diğer detaylar arasında.

  htc-one-a9Minimalist bir tasarımla geldiği görülen olası akıllı telefonun klasik HTC One M9’dan belli başlı yönleri ile ayrılmış olduğu gözden kaçmıyor. Bununla birlikte iPhone 6’ya benzerlik de söz konusu. HTC, 20 Ekim’de yeni modellerini duyurana kadar yukarıdaki bilgiler ve yayınlanan görseller birer ‘iddia’ konumunda olmaya devam edecek. Nihai özellik ve görsel yapı taşları ise kısa süre sonra netleşecek. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN