Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHTC finansal göstergelerini açıkladı

  HTC finansal göstergelerini açıkladı

  htc

  Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, 31 Aralık 2015’te sona eren kendi mali yılına ilişkin en son rakamları kamuoyuyla paylaştı. Genel olarak pozitif seyrin devamı niteliğindeki bilanço, şirketin gelirlerine karşın kar elde edemediğini, ancak zararının önceki çeyrek dönemlere kıyasla azaldığını gösteriyor.

  Buna göre HTC’nin vergi sonrası net zararı 101 milyon Amerikan Doları seviyesinde gerçekleşti. Gelirlerin ise 766 milyon Amerikan Doları olduğu açıklandı. Rakamlar negatif karlılığı gösteriyor, ancak geleceğe dair umut ışığı da yakıyor. Çünkü bir önceki çeyrekte (2015, 3. çeyreği) net zarar 139 milyon Amerikan Doları düzeyinde gerçekleşmiş, 2015 yılı ikinci çeyreğinde ise 252 milyon Amerikan Doları ile oldukça sansasyonel bir zarar bilançosuna imza atılmıştı. HTC CEO’sunun da o dönemde görevinden ayrılabileceği iddiaları gündeme gelmişti.

  htc one m9 1Olumlu bir hava hakim

  Öte yandan olumlu tablonun temel aktörleri arasında HTC One A9 modelinin Asua, Avrupa ve ABD’de gördüğü ilgi başı çekiyor. Ayrıca Desire serisi modellerin Noel tatilini de kapsayan Aralık-Ocak döneminde gördüğü ilgi dikkat çekiyor.

  HTC One M10 beklentisi

  Şirket açısından kritik önem taşıyan bir döneme ise az kaldı. Yılın en önemli akıllı telefon modellerinden biri olması beklenen HTC One M10’un bu ay içinde lanse edilmesi yönünde beklenti hakim. Ayrıca geçtiğimiz ay CES 2016’da tanıtılan UnderArmour HealthBox adlı sağlık ve fitness odaklı ürünün de satış performansının 2016 yılına ilişkin nakit akışı açısından değer arz edecek kalemler arasında olabileceği belirtiliyor.

  Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN