HTC Android Pie güncellemesi için tarih verdi

0

Android 9.0 Pie güncellemesini amiral gemisi modellerine henüz sunmayan HTC, bu güncellemeyi ne zaman sunacağı hakkında ilk resmi açıklamayı gerçekleştirdi.

Android 9 Pie güncelleme takvimleri, tüm ilgili mobil cihaz üreticileri için önem taşıyan bir konu. Kullanıcıların en güncel işletim sistemleriyle ne zaman tanışacaklarına dair duydukları merak baki. Bu noktada uzun süredir açıklamaları merakla beklenen şirketlerden biri HTC’ydi…

HTC, son zamanda ürettiği Android telefonlarında sıra dışı teknolojilere yer vermesine rağmen, Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi devlerin çok gerisinde kalmıştı. Güncelleme konusunda da kullanıcılarını hüsrana uğratan HTC, nihayet Android 9.0 Pie için resmi bir açıklama gerçekleştirdi.

HTC Android Pie güncellemesi için 2019’un ikinci çeyreğini işaret ediyor

HTC, Android 9.0 Pie güncellemesi için yaptığı açıklamada bazı modellerinin en geç 2019’un ikinci çeyreğinde bu güncelleme ile tanışacağını belirtiyor. Android 9.0 Pie alacak modeller arasında; HTC U11, HTC U11 Plus ve HTC U12 Plus modelleri yer alıyor.

Google, Mayıs ayında düzenleyeceği Google I/O 2019 etkinliğinde Android Q sürümünü tanıtacak. HTC’nin Android Pie için bu denli geç kalması müşterilerinin sitem etmesine neden olacak gibi görünüyor. Umarız yeni tanıtılacak olan HTC modelleri güncellemeleri rakipleri gibi daha hızlı bir şekilde almayı başarır. Aksi durumda HTC’de işler yolunda gitmeyecektir.

Cevap bırakın