HTC 5G’li ilk telefonu ile şaşırtmaya hazırlanıyor

0

HTC, 2020 yılı içerisinde 5G’li yeni bir akıllı telefon duyurmayı planlıyor…

Bir dönemin popüler akıllı telefon üreticisi Tayvan merkezli HTC, 2020 yılı içerisinde ekosisteme geri dönmeye hazırlanıyor.

Şirketin bu yıl içinde ilk 5G destekli akıllı telefonunu piyasaya süreceği resmi açıklama ile doğrulanmış oldu.

Son yıllarda istediği başarıyı elde edemeyen  HTC’nin yeni CEO’su Yves Maitre (üstte) tarafından yapılan açıklamada ‘küllerinden yeniden doğmayı’ hedeflediklerini belirtti.

2020 yılı HTC için dönüm noktası olabilir

HTC, uzun yıllardır sessiz. Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi, bu noktadaki kötü talihini 2020 yılı içerisinde piyasaya süreceği yeni cihazlar ile değiştirebilir.

Şirketin CEO’su Yves Maitre, akıllı telefon piyasasında öne çıkacak birkaç oyuncu arasında yer almayı hedeflediklerini belirtirken bu yolda adımlar atmaya başladıklarını belirtti.

Ayrıca Maitre, HTC’nin yeni cihazları için Qualcomm ile bir anlaşma yaptığının sinyalini verirken, şirketin ağırlığını vereceği temel konuların başında 5G teknolojisinin olacağını vurguladı.

Son olarak One M7 modeli ile önemli bir satış rakamına ulaşan HTC, buna rağmen Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi firmaların gerisinde kalmaya devam ediyor.

2020 yılınında 5G ve sanal gerçeklik teknoojilerine yaıtım yaparak yeni bir döneme girmek isteyen HTC’in yeni akıllı telefonu hakkında ise henüz detaylı bilgi mevcut değil.

Cevap bırakın