HTC 11 bu özelliklerle gelebilir

0

HTC_One_M9

2016’nın son günleri yaşanıyor, gözlerin sonraki yıla çevrilmesinin normal olduğu zamanlar… Teknoloji dünyası açısından da 2017 göstergeleri şimdiden gündemde yer almaya başladı. Örneğin yılın öne çıkacak akıllı telefon modelleri bir bir kamuoyunda yer ediniyor, hangi özelliklere sahip olacaklar, ne zaman tanıtılacaklar ve daha birçok soruya dair yanıtlar geliyor. HTC 11 de 2017’nin iddialı Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modellerinden biri olmaya aday ve bazı olası detayları konuşulmaya başlandı…

Ortaya çıkan (ama herhangi bir kesinliği bulunmayan) bazı bilgilere göre HTC 11, çerçevesiz ekran ve yüksek segmentli donanım argümanları ile fark yaratacak. Cihazın Snapdragon 835 çipseti, Adreno 540 grafik işlemcisi, 8 GB RAM, 256 GB dahili depolama kapasitesi, 1440 x 2560 piksellik 5.5 inç ekran gibi özelliklere sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca Qualcomm’un Quick Charge 4.0 standardıyla gelecek hızlı şarj özelliği de öne çıkacak detaylar arasında olabilir.

Görüntüleme tarafında ise 12 MP arka/8 MP ön kamera ile 4K video kaydı özellikleri söz konusu. Yazılım açısından ise akıllı telefonda önyüklü halde gelecek Android 7.0 Nougat sürpriz olmayacak.

Özetle HTC, 2017’de güçlü bir -amiral gemisi- akıllı telefonla potansiyel kullanıcıların karşısına çıkabilir…

Bazı kaynaklara göre cihazın 700 dolar civarı ABD satış fiyatıyla gelebileceği de bildiriliyor. Nihai özellikler ve fiyat bilgisi için ise lansman tarihini beklemek gerekiyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın