HTC 10’a dair sürpriz gelişme

0

htc-10-lifestyle

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC’nin kısa süre önce lanse edilen üst segment akıllı telefon modeli ‘10’a ilişkin Çin’den gelen haberler pek de iç açıcı değil. Basına yansına bilgilere göre ülkenin iki üst düzey online tüketici elektroniği mağazasında (Tmall ve Jingong Mall) ön siparişlere dair rakamlar beklentilerin altında…

Akıllı telefonun gözardı edildiği şeklinde yorumlara neden olan gelişmede verilen ön siparişler rakamlarının düşüklüğü dikkat çekiyor. Buna göre iki mağaza üzerinden Çin’de verilen HTC 10 ön sipariş sayısı 251 şeklinde gerçekleşti. Söz konusu rakam 11 günlük süreyi kapsıyor ve beklentilerin bir hayli altında olduğunun altı çiziliyor.

HTC’nin kendi ülkesindeki ön sipariş rakamları da şirket nezdinde tedirginlik yaratmış ve borsadaki hisselerin de gerilemesinin temel aktörlerinden biri olmuştu.

Teknoloji şirketinin en güncel amiral gemisi modeli HTC 10, Çin’de 584 dolara denk gelecek şekilde, uluslararası piyasalar için belirlenen fiyat etiketinin altında satışa sunuluyor. Ayrıca Çin için satışa sunulan modelde maaliyeti düşürmek için Snadragon 820 yerine Snapdragon 652 çipsetinin kullanıldığı biliniyor. Bunun ülkedeki piyasa koşulları baz alınarak alınmış bir karar olduğu da dikkat çeken detaylar arasında. Cihazın global pazarlardaki satış performansı merakla bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın