Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımHTC 10’un ön kısmı da belli oldu

  HTC 10’un ön kısmı da belli oldu

  htc-10

  Yılın merakla beklenen Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarından biri de HTC 10. Nisa ayı içerisinde duyurulacağı açıklanan cihaza ilişkin HTC tarafından yürütülen # Powerof10 adıyla sürdürülen bir ‘ön tanıtım’ çalışması da mevcut. Akıllı telefonun çeşitli açılardan –daha çok silüet- formundaki görselleri paylaşılıyor. Dolayısıyla genel bir yorum olarak zarif bir model olacağı ve HTC One M9’dan kimi tasarım yönleri ile ayrılacağı artık az çok biliniyor.

  Üstte yer alan görsel ise oldukça yeni ve cihazın fiziksel home tuşu ile iki adet kapasitif tuşuna işaret ediyor. 10, güzel bir görünüme sahip olacağa benziyor ve yanlarındaki yuvarlatılmış hatlarıyla da dikkat çekecek gibi. Ek olarak bir performans testi bulgusu da kamuoyuna yansıdı. Resmi olmayan bilgiler içeren test sonuçları, HTC 10’un iddialı donanım yapı taşlarına dair güçlü emarelerle dolu. HTC nezdinde henüz bir doğrulama olmamakla birlikte ürünün birçok teknik yönü sunuluyor.

  Buna göre HTC 10, 2560 x 1440 piksellik 5.1 inç ekran, 2.1 GHz maksimum saat hızı sunan Snapdragon 820 çipseti, Adreno 530 grafik, 4 GB RAM, 11 MP arka kamera, 4K video kaydı, OpenGL ES 3.1 desteği, 5 MP ana kamera ve ön kamerayla da son derece yüksek çözünürlüklü video özellikleri ile geliyor. Yazılım tarafında ise Android 6.0.1 Marshmallow’un önyüklü olacağı görülüyor. Bilgiler, daha önce ortaya çıkan çok sayıda sızıntı ve raporla hemen hemen uyumlu.

  Resmi duyuru öncesinde HTC 10’un teknik detayları ve tasarımının büyük ölçüde yukarıdaki bilgiler doğrultusunda geleceği tahmin ediliyor.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN