HP yeni Spectre 13 ve Spectre x360’ı tanıttı

0

HP, üst segment modellerini güncelleyerek Spectre 13 ve Spectre x360’ı tanıttı.

Yeni Spectre 13 (üstte), 13 inçlik 4K çözünürlüklü ekrana sahip bir notebook, Spectre x360(aşağıda) ise adından da anlaşılacağı üzere bir hibrit model; hem tablet hem notebook formunda kullanıma imkan tanıyor. Ortak özellik ise kuşkusuz zarif tasarım ve düşük seviyedeki ağırlık, yani yüksek mobilite…

Intel’in 4 veya 8 çekirdekli işlemcileri ile gelebilen modellerde ayrıca daha uzun pil ömrü, daha iyi görüntü kalitesi ve kavisli tasarım anlayışı öne çıkıyor. HP açıklaması ayrıca önceki modellerde görülen ısınma sorunlarının yeni modellerdeki odak noktalarından biri olduğunu ve fan sisteminin optimize edildiğini vurguluyor.

Spectre 13’te 30 dakikada yüzde 50 şarj!

Donanımsal detaylarsa şöyle; Spectre 13; Intel i5 veya i7 işlemci opsiyonları sunuyor. Ayrıca 1 TB SSD, 16 GB RAM ve 11,5 saati bulan pil dayanıklılığı özelliği bulunuyor. Çarpıcı bir detay olarak 30 dakikalık şarjla pilinin yüzde 50 dolabileceği kaydediliyor.

Prizden uzakta 16 saat kullanım olanağı…

Yeni HP Spectre x360, Intel’in sekizinci nesil Core i5 ve i7 işlemcilerinin yanı sıra 16 saate varan pil dayanıklılığı vaat ediyor. Diğer özellikleri Spectre 13’le aynı. Yan tarafta yer alan parmak izi okuyucusu, yüz tanıma özelliği, hızlı WiFi, iki adet Thunderbolt ve 1 USB portu diğer detaylar arasında yer alıyor.

Her iki modelin de 29 Ekim 2017 itibarıyla belirlenen pilot ülkelerde satışa sunulacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın