Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHP ve Türkiye'deki yerel yetkililerden sahte kartuş satıcılarına darbe

  HP ve Türkiye’deki yerel yetkililerden sahte kartuş satıcılarına darbe

  HP ve Türkiye’deki yerel yetkililerin iş birliği ile gerçekleştirilen çalışmada yaklaşık 10,000 ürün ele geçirildi.

  Sahtecilikle Mücadele Ekipleri, HP işbirliğinde İstanbul’da, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi HP Sahtecilikle Mücadele (ACF) Programı kapsamında yaklaşık 10,000 ürünü ele geçirdi.

  Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi HP Sahtecilikle Mücadele (ACF) Programı kapsamında HP ile işbirliğine giren Türk yetkililer İstanbul’da HP yazıcılar için sahte baskı malzemelerini bir araya getirip büyük çevrimiçi pazar yerleri aracılığıyla satan bir operasyona darbe vurdu.

  2023 yılının mayıs ayında Türk yetkililer, sahte kartuşları bir araya getiren ve büyük çevrimiçi pazarlardaki mağazalar da dahil olmak üzere çeşitli satış noktalarında dağıtan bir işletme tarafından kullanılan İstanbul bölgesindeki üç binaya baskın düzenledi.

  Öncesinde, HP, yasadışı ürün listeleri için çevrimiçi pazar yerlerini kontrol ederek elde ettiği bilgileri de kullanarak sahtecilik operasyonunu tespit etti ve yetkililerle irtibata geçti. Özel operasyon sonucunda yetkililer, aralarında çok sayıda satışa hazır toner taklidi de bulunan yaklaşık 10.000 yasadışı ürün ele geçirdi.

  HP, Türkiye’deki e-ticaretin yasadışı satıcılardan korunmasına yardımcı olan yetkililere gösterdikleri hassasiyet için gönülden teşekkür ettiğini belirtti.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN