HP, ‘oyuna’ mütevazı fiyatlarla dahil oluyor!

0

HP, segment açısından nispeten ekonomik fiyatlara sahip modelleri ile dikkat çeken oyuncu bilgisayarı serisi Pavilion Gaming’in en yeni üyelerini duyurdu.

Dünyanın en çok bilgisayar satışı gerçekleştiren şirketlerinden HP, oyun odağındaki bilgisayar serisi Pavilion Gaming’in yeni modellerini lanse etti. Yeni oyuncu bilgisayarı serisi modellerinde teknik özellikler ve tasarım öne çıkarken, ilgi çekici seviyede ‘bütçe dostu’ fiyatlar da dikkat çekti.

Masaüstü bilgisayar yapısından yeni Pavilion Gaming modellerinde açıklanan ABD fiyatları 549 dolardan başlıyor. Sunulan donanım özellikleri ise 3.5GHz Ryzem 3 işlemci, Radeon RX550 ekran kartı, 8GB RAM ve 1 TB HDD şeklinde. Beklenileceği üzere çeşitli yapılandırmalarla tercih edilen bu segment modellerinde Nvidia GTX 1070 ekran kartı, 3.2GHz’lik maksimum saat hızlarında çalışabilen Intel Core i7 işlemci, 32GB RAM, 256GB SSD ve 2TB depolama alanı yapısı da 1699 dolar fiyat etiketi ile tercih edilebiliyor. Ayrıca RX580 ve GTX 1080 gibi daha üst seviye ekran kartı opsiyonları da söz konusu.

Yeni Pavilion Gaming dizüstü bilgisayar modelleri ise potansiyel kullanıcılara 799 dolar fiyat etiketi ile geliyor. Bu mütevazı fiyatlı bilgisayar; 2.3GHz saat hızında çalışabilen Core i5 işlemci, Radeon RX560X ekran kartı, 1080p çözünürlüklü ekran, 8GB RAM, 1TB HDD ve 16 GB RAM ile geliyor. Burada da GTX 1060 ekran kartı, Intel Core i7 işlemci, 128GB SSD ve 1 TB HDD seçeneği mevcut.

Modellerin Mayıs-Haziran aylarında satışlarına başlanacağı kaydediliyor.

Cevap bırakın