HP neden ‘Windows 10 Mobile’ diyor?

0

hp-windows-10-mobile

HP akıllı telefonlarında neden Windows 10 Mobile kullanıyor sorusunun yanıtı geldi. Anahtar kelimeler güvenlik ve iş istasyonu olabilme avantajları. İşte detaylar…

ABD merkezli uluslararası teknoloji şirketi HP, akıllı telefon modellerinde neden Windows 10 Mobile’ın kullanıldığını açıkladı. Özellikle Elite X3 modeliyle ilgi gören HP, Windows 10 Mobile tercihinin arkasında yatan temel faktörü güvenlik olarak açıkladı. Android’in popülaritesinin kötü amaçlı birçok kişi tarafından hedef alınmasının nedeni olduğunu belirten şirket, Windows 10 Mobile’ı ise bu noktada avantajlı gördüklerini ifade ediyorlar.

Öte yandan Windows 10 Mobile’ın Continumm gibi teknolojilere sahip oluşu da artı yönleri arasında gösteriliyor. Bu teknolojiler sayesinde akıllı telefonlar bir iş istasyonuna dönüşebiliyor. HP’nin Windows 10 Mobile’a yönelik verdiği ağırlığın nedenleri bu şekilde sıralanırken şirketin yeni modellerinin de yakın zamanda gelebileceği konuşuluyor.

Continuum nedir?

Telefonlar için Continuum ile Windows 10 telefonlara bir ekran, klavye ve mouse takarak bilgisayar benzeri bir deneyim elde edebilmeniz mümkün.

Güçlü Android ve iOS faktörü

Bununla birlikte Android ve iOS, mobil işletim sistemi ekosisteminin kilit iki oyuncusu konumunu daha uzun yıllar sürdürecek gibi görünüyorlar. Güvenlik ve belli başlı özelliklerdeki kimi soru işaretlerine karşın her iki mobil işletim sistemi de çok sayıda teknoloji üreticisi tarafından yoğun biçimde kullanılmaya devam ediliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın