Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımHP DeskJet Ink Advantage 5575: Hepsi bir arada baskı çözümü

  HP DeskJet Ink Advantage 5575: Hepsi bir arada baskı çözümü

  Uygun maliyetle baskılar almak, dosyaları kopyalamak ve belgeleri taramaya ne dersiniz? Üstelik bu işleri kablosuz ortamda yaparak? Olmaz demeyin. Bu işleri yapmak için tasarlanan HP Deskjet Ink Advantage 5575 hepsi bir arada baskı çözümü inceleme altında.

  Eskiden tarama işlemi için, kopyalama için ve baskı işlemler için birbirinden farklı ürünler almak zorundaydık. Hepsi bir arada baskı çözümler geldiğinde ise bu fonksiyonlar tek bir cihazda birleşti. Bu çok iyi bir fikirdi. Fakat o zamanki hepsi bir arada baskı çözümleri tek başına çözüm sunan cihazlardan çok daha iyi değillerdi. Hatta performans ve kalitelerine yaklaşamıyorlardı. Dolaysıyla çok fazla bir pazara sahip değillerdi. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hepsi bir arada baskı çözümleri tekrar gündeme eldi. Bu ürünler artık çok daha güçlüydüler ve birçok işin üstesinden gelebiliyorlardı.

  55

  Piyasa bu ürünleri kabul etti ve Hepsi bir arada baskı çözümleri küllerinden tekrar doğdular. Zamanla bu ürünler daha da gelişti. Öyle ki, faks ve kopyalama cihazlarının yerini aldılar. Çok popüler olan tarayıcılar artık satamaz oldu. Hepsi bir arada çözümler çok yüksek bir performans ile birlikte üstün baskı kalitesi ve çok fonksiyonellik sayesinde vazgeçilmez oldular. HP bu akımı başlatan firmalardan biri ve gün geçtikçe de daha güçlü ürünleri piyasaya sürmeye çalışıyor. Buna en iyi örnek inceleme fırsatı bulduğumuz HP DeskJet Ink Advantage 5575 çok amaçlı baskı çözümü.

  Bu ürün akıllı telefon veya tabletinizden, stüdyo kalitesinde fotoğraflar ve belgeler basabiliyor. Bununla birlikte de düşük fiyatlı mürekkep kartuşlarıyla paradan tasarruf etmenin de en kolay yolunu sunuyor.

  33

  Her yerden erişilebiliyor

  Dakikada 22 sayfa siyah/beyaz belge basabilen HP DeskJet Ink Advantage 5575, 21 sayfa/dakika değeri ile renkli baskılar da alabiliyor. Mürekkep kartuş teknolojisi sayesinde çok yüksek çözünürlükte baskılar verebilen bu ürün, ilk baskı için 19 saniyede hazır oluyor. Küçük ve orta ölçekli ofis ile ev kullanımı için tasarlanmış olan bu ürün için bunlar gerçekten çok iyi değerler. Aylık baskı kapasiteniz 1000 sayfayı geçmiyorsa, HP DeskJet Ink Advantage 5575 sizi fazlasıyla mutlu edeceğini söylemeliyiz.

  22

  Üründe beğendiğimiz bir özellik. USB bağlantı ile birlikte 802 bgn WLAN teknolojileri de üzerinde barındırması. Bunun avantajı Web üzerinden ve Mobil cihazlar üzerinden direkt bağlantı kurarak baskı işlerini alması. HP ePrint ve Apple AirPrint desteği sunan HP DeskJet Ink Advantage 5575, Android, iOS, Blackberry, Windows 8, Windows RT ve Windows 10 işletim sistemi yüklü olan cihazlardan baskı görevlerini yerine getiriyor. Sahip olduğu 525 MHz’lik işlemci ve 128 GByte’lık bellek sayesinde kullanıcıyı bekletmeden seri baskılar alabilen HP 5575, üzerinde bulunan 5.5 cm büyüklüğündeki renkli dokunmatik ekranı sayesinde kontrol edilebiliyor.

  11

  Düşük ve kaliteli baskı maliyeti

  Bir adet siyah ve bir adet renkli kartuş kullanan HP, oldukça düşük bir baskı maliyeti vaat ediyor. Yaptığımız testlerde gerçekten uygun fiyatlı baskılar almak mümkün. Fakat kartuşların küçük olması, onların hızlıca bitmesine neden oluyor. Dolaysıyla siz sürekli kartuş almak için yola çıkıyorsunuz. Kaldı ki bu ürün, tanklı bir yazıcı ile kıyaslandığında baskı maliyeti daha yüksek olduğunu söylemeliyiz. Buna karşın ise baskı kalitesi, tanklı yazıcılarla kıyasla fark edilebilecek kadar iyi. HP DeskJet Ink Advantage 5575, stüdyo kalitesinde fotoğraf ve belgeler basabiliyor. Bu üründe beğendiğimiz bir özellik , sessiz mod teknolojisi sayesinde baskı esnasında kullanıcılara rahatsız etmemesi. Çift taraflı baskı teknolojisini de sunan bu ürün, 125 sayfalık ana giriş tepsisinin daha yüksek bir kapasitede olmasını arzu ederdik.

  44

  Tarama hızına gelince. HP DeskJet Ink Advantage 5575, 24 bit derinliğinde 1200 dpi çözünürlüğünde tarama yapabiliyor. Taranan dosyalar PDF, BMP, JPG, GIF, TIF ve PNG olarak kayıt edilebilmesi çok iyi düşünülmüş. Ürünün tarama kalitesi ve hızı oldukça başarılı.

  Neticede, HP DeskJet Ink Advantage 5575 çok başarılı bir hepsi bir arada çözümü. Hızlı ve kaliteli baskılar yanı sıra, baskı maliyetini de ciddi anlamda düşüren bu ürün Lazer yazıcılara ciddi bir rakip olacak. Ürünün en büyük dezavantajı sahip olduğu düşük kapasiteli kartuşlar. Kartuşların daha yüksek kapasiteli olmasını çok isterdik.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN