Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımHoverboard Satın Alırken Nasıl Bir Seçim Yapmalıyız?

  Hoverboard Satın Alırken Nasıl Bir Seçim Yapmalıyız?

  Hoverboard kelimesi ile ilk defa karşılaşanlar için Hoverboard’un ne olduğunu kısaca açıklayalım. En kısa tanımıyla; spor amaçlı kullanılabileceğiniz “elektrikli kaykay” olarak açıklanabilir. Kendini dengede tutan iki tekerli bu kişisel araç şarj edilebilir pille çalışmaktadır. Sürücü üzerindeyken bir iç dengeleme mekanizmasına sahiptir ve sürücünün ayakları tarafından kontrol sağlanmaktadır.

  Hoverboard, ilk olarak Çinli bir firma tarafından 2014 yılında geliştirilmiş fakat başka Çinli firmalar tarafından tasarımı kopyalanarak farklı modeller satışa sunulmuştur.

  Hoverboard Nasıl Çalışır?

  Hoverboard, aslında otomatik bir dengeleme yapacak şekilden tasarlanmıştır. Ayaklarınızı koyacağınız yer belirlenmiştir ve bu platformun alt kısmında bir dengeleme mekanizması bulunmaktadır. Burada sensörler ayaklarınızın ileri veya geri hareketlerini algılayarak tekerlekleri hareket ettirirler.

  Kişisel kullanımlarda Hoverboard’un aslında sürüş güvenliği açısından biraz riskli olduğu söylenebilir. Düşme riski çok fazladır. Cihazın fiyatı çok yüksek olmadığı için gençler tarafından oldukça fazla rağbet görmekte ve kullanılmaktadır. 

  Hoverboard Ne Tür Özelliklere Sahiptir?

  İlk dikkat çeken özelliği özel bir bakım gerektirmemesidir. Sadece evinizdeki elektrik priziyle şarj edilebilir. (westcountydental.com)  Gideceğiniz yöne doğru hafif eğimli durmak o yöne doğru cihazın hızlanması için yeterlidir. Jiroskoplarla (yön ölçümü için kullanılan ve açısal dengenin sağlanması prensibiyle çalışan sensör) rahat bir şekilde hızlanabilirler. Denge kaybı yaşanmaz.

  Genel olarak satın alınan modele göre özellikler değişebilmektedir. Aşağıda bir fikir sahibi olabilmeniz için bu değişken özellikler arasındaki farkları görebilirsiniz.

  – Genel olarak 120-200 dakika arasında şarj süreleri vardır.

  – Yağmurlu havalarda oluşan su birikintilerinden çok fazla etkilenmezler.

  – 15 – 30 arası derecelerde tırmanış açısına sahiptirler.

  – Tam şark ile 15-20 km civarında aralıksız kullanılabilir.

  – Ortalama ağırlıkları cihaz modeline göre değişmekte ve 10 ile 15 kilogram arasındadır.

  – Farklı modeller ile 110 – 140 kiloya kadar üzerinde ağırlık taşıyabildiklerinden aşırı kilolu olmayan yetişkinler de deneyimleyebilir.

  – Akıllı sensörler yardımıyla bozuk ve engebeli yollarda sürüş kalitesini sağlayan ayarlar otomatik olarak yapılmaktadır.

  – Hoverboard kullanırken güvenliği daha da arttırmak için kask, kol ve diz koruyucusu kullanılması tavsiye edilmektedir.

  MediaMarkt sitesindeki alternatif Hoverboard modellerden beğendinizi seçerek satın alabilirsiniz.  

  https://www.mediamarkt.com.tr/tr/search.html?query=hoverboard&searchProfile=onlineshop&channel=mmtrtr

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN