Horizon Zero Dawn’a PC müjdesi

0

PlayStation 4’e özel Horizon Zero Dawn’ın PC için de çıkış yapacağı açıklandı. İşte detaylar…

Guerilla adlı stüdyodan PlayStation 4’e özel olarak çıkarılan Horizon Zero Dawn’ın PC için de çıkış yapacağı söylentileri doğrulandı, resmi olarak açıklandı. Bu Sony için de bir yenilik.

İlk defa Sony stüdyolarının çıkardığı bir PS4 exclusive oyunu PC’de oynayabileceğiz.

Oyun için yapılmış olan röportajda yetkililerin çıkış tarihine kesin bir cevabı olmadı fakat ‘’Çok yakında.’’ dendi. Bu açıklamalar sonucunda oyunun çıkış tarihini kesin olarak bilinmiyor ama 2020’nin yaz aylarında çıkması bekleniyor.

Oyunun Steam sayfası birçok eksiğiyle beraber oluşturulmuş durumda. Mesela oyunu oynayabilmemiz için gerekli olan sistem gereksinimi bilgilerine ulaşamıyoruz.

Henüz oyunun PS versiyonundan farklı olacak özellikleri hakkında bilgi sahibi değiliz fakat kare sayısının fazla olacağı, çözünürlük artırılması, görsel güncelleme beklediğimiz özellikler arasında.

Oyun oyun dünyasında ‘’Complete Edition’’ olarak yerini alacak. Bu da demek oluyor ki şu ana kadar çıkmış tüm ek paketleri ve kozmetiklere de sahip olacağız.

Elde ettiğimiz bir farklı bilgi de Sony oyunu hem Steam’de hem de Epic Games’te  satışa sunacak olduğu.

PlayStation’un popüler beyzbol oyunu olan MLB: The Show serisi de önümüzdeki yıldan başlamak kaydıyla diğer platformlara açılacak. Sony’nin özel içeriklerinden olan The Last of Us vb. oyunlar ise PlayStation Now servisi aracılığıyla PC üzerinden oynanabiliyor.

Cevap bırakın