Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerHorizon Forbidden West PC inceleme

  Horizon Forbidden West PC inceleme

  PlayStation oyunlarının PC oyuncuları ile buluşması devam ediyor. Horizon Forbidden West Complete Edition ile PC serüveni devam ediyor.

  PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyuncuları için oldukça büyük bir evrenin kapılarını aralayan ve oyuncuları yeni ve merak edilesi anlarla buluşturan Horizon Forbidden West, PC tarafında DLC paketi ile birlikte özel bir paket halinde oyuncularla buluştu.

  Destansı bir hikaye akışı ile birlikte hareketli bir oynanışın bizi beklediği yapım PC tarafına gelen yeni Horizon oyunu.

  Türkçe arayüz ve Altyazı desteği de bulunan Horizon Forbidden West PC tarafında oldukça iyi görünüyor.

  Aloy’un devam eden serüveninde daha önce bu oyun ile buluşmamış PC oyuncularını hedefleyen geliştirici ekip PC oyunculuğu için güzel bir oyunu da bizlerle buluşturmuş diyebiliriz.

  Bu tarz oyunları PlayStation üzerinde oynamak keyif ve kalite olarak bir yana dursun, PC tarafına geldiğinde benim gibi yıllardır klavye-mouse ile oyun oynayan ve açık dünya konseptli oyunları seven oyunlar için bambaşka bir heyecan oluşuyor diyebilirim. Takdir edeceğiniz gibi herkes gamepad ile harika bir şekilde bu tarz hedef alınabilen oyunları oynayamıyor. Şahsen klavye-mouse eşliğinde alışkanlık olarak bildiğim düzende bu tarz oyunları oynamayı oldukça seviyorum. Çok daha hızlı ve pratik şekilde nişan alıp aksiyonda kalabiliyorum.

  Bir diğer önemli konu ise NVIDIA gibi markaların gücünü göstermesini sağlayan donanımsal bileşenlerin yetenekleri PC tarafında ortaya çıkıyor. 21:9 ultra geniş çözünürlük, 32:9 süper ultra geniş çözünürlükle birlikte 48:9 üçlü monitör desteği de PC tarafında sunuluyor. Devasa bir alanda Horizon Forbidden West deneyimi yaşamanız olası.

  PC oyuncuları için Horizon Forbidden West’i güzelleştiren bir diğer konu ise NVIDIA DLSS 3, NVIDIA DLAA, NVIDIA Reflex desteği. Aynı şekilde AMD FSR ve Intel XeSS destekleri de mevcut. Daha iyi performans ve görüntü kalitesi, akıcılık ve oyun zevki için teknolojinin nimetleri burada devreye giriyor.

  Bir diğer önemli PC geçiş geliştirmesi ise karehızı olarak herhangi bir limitleme olmadan donanımızın performansına göre daha akıcı ve hızlı oynanış PC oyuncularına sunuluyor. Yüksek aksiyonlu oyunlara has bir yumuşak görüntü kalitesi ve akıcılığının ilk unsuru karehızı olarak herhangi bir limite takılmamasıdır. Bu açıdan gücü kontrol etmek yerine salmayı hedeflemek harika bir sonuç veriyor.

  En önemli noktalardan bir başkası ise DualSense kontrol cihazından kopamayan arkadaşlara hitap ediyor. İsterseniz bu harika grafik yetenekleri ile donanmış oyunu PS başındaymışcasına oynayabilecek olmanız.

  Oyun ile alakalı diğer düşüncelerimi isterseniz şu linke tıklayarak daha önce hazırladığım ana incelemeden okuyabilirsiniz. https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/horizon-forbidden-west-inceleme/

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN