Honor KSA-AL10 modeli TENAA kayıtlarında ortaya çıktı

0

Bu senenin Nisan ayında Rusya’da duyurulan Honor 8S modeli, Eylül ayında Android 9.0 Pie sürümüyle birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak. Bunun dışında, Honor markası adınaTENAA kayıtlarında bir akıllı telefon daha tespit edildi. Tespit edilen cihaz, KSA-AL10 model numarasına sahip.

honor model

Honor model telefonlar ailesine yeni bir üye: KSA-AL10

Yeni akıllı telefonun özellikleri, uzun süredir beklenen Honor 8S Pro veya Honor 9S ikilisinden birine ait olabilir. Tahminler, bu cihazın 8S Pro olduğunu söylüyor. Zira 8S modelinin model numarası (KSA-AL00) ile 8S Pro’nun model numarası birbirine benziyor.

Görüntülerden anlaşıldığı üzere KSA-AL10’un tasarımı, Honor 8S’in  tasarımına oldukça benziyor. Bilindiği üzere akıllı telefon pazarındaki ana modeller ile “S / PRO” ismini almış telefonlar genelde birbirlerine benziyorlar. Buna ek olarak söz konusu olan iki ismin özellikleri de birbiriyle neredeyse aynı.

honor model telefonlar

2.0 GHz özellikli ve sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olan Honor KSA-AL10, gücünü Helio P22 işlemcisinden alacak. 5.71 inçlik bir ekranla donatılacağı yazan aygıtın ekranında bir çentik kamera bulunuyor. İlgili cihazın ekran çözünürlüğü ise 1520 x 720 olarak duyuruldu.

Özçekim (selfie) kamerası 5 megapiksel olan Honor KSA-AL10’un arkasında 13 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera mevcut. Bunun dışında kendisinin iki sürümü piyasaya sürülecek. Bunlardan birisi “2 GB RAM / 32 GB genişletilebilir depolama” ile donatılmışken diğeri ise “3 GB RAM / 64 GB genişletilebilir depolama” niteliklerini bünyesinde barındırıyor.

Honor model telefonlar

2920 mAh gücünde bir batarya aracılığıyla enerjisini depolaması beklenen akıllı telefonun hızlı şarj özelliği olmayacak. KSA-AL10, 146 gram ağırlığında. Kendisinin genişlik, uzunluk ve kalınlık ölçüleri, milimetre cinsinden, şu şekilde: 147.13 x 70.78 x 8.45.

Magic Night Black, Platinum Gold ve Aurora Blue renk seçenekleriyle piyasaya sürülmesi düşünülen modelin resmi adı henüz duyurulmadı. Buradan hareketle, Honor cephesinden bu konu hakkında resmi bir açıklama bekleniyor. Honor model telefonlar yelpazesi hangi yeni isimlerle genişleleyecek?

Cevap bırakın