Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürHONOR Göz İzleme Teknolojisiyle Araçları Hareket Ettirebiliyor

  HONOR Göz İzleme Teknolojisiyle Araçları Hareket Ettirebiliyor

  HONOR, güçlü Ar-Ge yatırımlarıyla ilklere imza atmaya devam ediyor! 

  HONOR ‘un son geliştirdiği yapay zeka destekli göz izleme özelliği, aracın içine girmeden gözlerinizle hareket ettirmeyi mümkün kılıyor.

  Otomotiv mühendislerinin gerçekleştirdiği deneyler eşliğinde; kullanıcısının göz hareketlerini takip edebilen HONOR Magic6 Pro’nun yapay zekâ tarafından desteklenen göz izleme özelliğiyle kullanıcılar arabalarını kontrol etmek için artık sadece göz hareketlerini kullanıyor.

  Autocar tarafından hazırlanan YouTube videosuna haberin devamında ulaşabilirsiniz:

  Videoda, HONOR Magic6 Pro ile yapılan göz kontrolüyle motorun açılması, kapatılması, ileri ve geri hareket etmesi gibi bir araç için olan dört temel işlev gösteriliyor. Belirli bir noktaya 2-3 saniye baktıktan sonra ilgili işlev aktifleştiriliyor ve araç komutları gerçekleştiriyor.

  Bu heyecan verici demo, HONOR’un geliştirdiği yapay zekanın gelecekte insan ve cihaz arasındaki iletişimi daha da kuvvetlendireceğine harika bir örnek oluşturuyor.

  HONOR, 26 Şubat 17:00’de (CET) MWC özelinde düzenlediği Yapay Zeka Paneli’nde sektörün büyük isimlerinden Qualcomm ortaklığıyla Yapay Zeka’nın geleceğine dair yapacağı heyecan verici açıklamalar yapacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN