Honor 50 Pro Plus tasarımı netleşiyor! İşte yeni görüntüler

0

Honor’un yeni amiral gemilerinden Honor 50 Pro Plus, tasarımını gösteren yeni çizimlerle ortaya çıktı. Cihaz P50 serisine benzer özelliklerle gelecek.

Huawei’nin alt markası olarak faaliyet gösteren Honor, bu yılın başlarında ana şirketinden ayrılarak bağımsızlığını ilan etti. Daha sonra ise şirket, Honor V40 serisini piyasaya sürerek ilk hünerlerini sergiledi. Şimdi ise Honor 50 seriyle ilgili haberler ortaya çıkmaya başladı. Hatta serinin en iyi modeli olacağı gösterilen Honor 50 Pro Plus ilk sızıntısıyla görüldü.

Honor’un normal şartlarda bu sene Honor 40 serisini piyasaya sürmesi gerekiyordu. Ancak şirket 40 serisini atlayacağını ve onun yerine direkt olarak Honor 50 serisini piyasaya süreceğini açıkladı.

Honor 50 Pro Plus özellikleri belli oldu

Daha önce Honor 50 serisi hakkında pek çok haber gündeme getirilmişti. Bugün ise kaynaklar, serinin en iyi modeli olarak gösterilen Honor 50 Pro Plus modelinin tasarımını ortaya çıkardı.

Honor 50 Pro Plus oval bir arka kameraya sahip olacak

Honor 50 Pro Plus; 6.79 inç boyuta sahip AMOLED ekranla donatılacak. Aynı zamanda bu ekran 120Hz yenileme hızını da destekleyecek. Sızdırılan görsele baktığımızda Honor’un yeni amiral gemisi, Huawei’nin yaklaşmakta olan P50 serisi gibi oval bir arka kamera tasarımına sahip olacak.

İşlemci tarafında ise Honor 50 Pro Plus, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Aynı zamanda cihaz LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 flaş bellek teknolojisini de destekleyecek.

Tüm bunlara ek olarak Honor’un yeni amiral gemisinde, güçlü ses çıkışı sağlayabilen Audio-Technica teknolojisine yer verilecek.

Cihazların tanıtım tarihi hakkında tartışmalar ise hala devam ediyor. Ancak iddialara göre Honor 50 serisi, en geç Mayıs veya Haziran aylarında piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın