Hızla büyüyen Zygna, 503 milyon dolar gelir sağladı

0

Paylaşılan son rapora göre Zynga, yılın 3. çeyreğinde 503 milyon dolar gelir elde etti…

Geçtiğimiz aylarda Türk oyun şirketi Peak’i 1,8 milyar dolara satın alan Zynga‘nın yerli oyun şirketi Rollic’in yüzde 80 hissesini 168 milyon dolara satın aldığını duyurmuştuk. Bugün de yeni bir haber ile karşımıza çıkan Zynga, 3. çeyrek finansal rakamlarını açıkladı.

Paylaşılan rapora göre ABD merkezli Zynga, yılın 3. çeyreğinde 503 milyon dolar gelir elde etti. 503 milyon dolarlık gelirin rekor demek olduğunu ve geçen yılın 3. çeyreği ile kıyaslandığında da yüzde 46 oranında daha yüksek olduğu görülüyor. 3. çeyrekte rekor gelir artışının en önemli sebeplerinden başında ise Zynga’nın yaptığı satın alımlar geliyor.

Satın alımlar ile Zynga bünyesine geçen Empires & Puzzles (Small Giant Games), Merge Magic- Merge Dragons (Gram Games) ve Toon Blast- Toy Blast (Peak) oyunları, bu rekor gelirin elde edilmesinde önemli paya sahip.

Diğer yandan finansal çeyrek raporlarının açıklanması ile birlikte Zynga hisselerinde ilginç bir düşüş görüldü. şirket hisseleri yüzde 4 civarında değer kaybederek 9,46 dolara kadar geriledi.

Şirket, yılın 4. finansal çeyreğinde gelirini yüzde 55 oranında artırarak, 570 milyon dolara taşıyacağı tahmin edilmiyor.

Cevap bırakın