Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiHindistan, ABD’yi geride bıraktı!

  Hindistan, ABD’yi geride bıraktı!

  india

  Bir araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre Hindistan, dünyanda en fazla akıllı telefon satışının gerçekleştirildiği ikinci ülke oldu. Bu sıranın önceki sahibi Amerika Birleşik Devletleri’ydi.

  Pazar araştırma şirketi Counterpoint’in rakamları, dünyanın en kalabalık iki ülkesi Çin ve Hindistan’ın artık aynı zamanda en fazla akıllı telefon satılan iki ülke olduğuna işaret ediyor. ABD açısından satışların azalmasından ziyade Hindistan’da akıllı telefona artan ilgi ise dikkat çekilen detaylar arasında.

  “Made in India”

  Öte yandan Hindistan’daki satışlara dair ilginç istatistikler var. Örneğin Asya ülkesinde ‘yerli’ üretim telefonların, toplam pazarda yüzde 50’lik satış oranına sahip olduğu belirtiliyor. Micromax en fazla satış gerçekleştiren yerli marka. En büyük pazar payı ise Kore merkezli Samsung’a ait. Diğer yerli markalar Intex, Lava ve Çinli Lenovo’nun en çok satan beş marka olduğu görülüyor.

  priori_illustration_shopping_large 200 milyon akıllı telefon

  Counterpoint raporuna göre Hindistan’da akıllı telefon kullanıcı sayısı 220 milyona ulaşmış durumda. Kullanıcıların 100 milyonluk büyük bir kesimin ise 2015 yılı içinde akıllı telefona terfi ettiklerinin altı çiziliyor. Satışların oransal olarak ele alındığında bir önceki yıla göre yüzde 23 arttığı belirtiliyor.

  Online’ın gördüğü ilgi dikkat çekiyor

  Dikkat çeken bir diğer değer ise online alışverişin gördüğü ilgi. Hindistan’da satışı gerçekleştirilen akıllı telefonların 3’te 1’inin online alışverişle alındığı görülüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN