Hibrit akıllı saat LG Watch W7 tanıtıldı

0

LG, kendi giyilebilir teknoloji ürünleri segmentinde bir ilk olarak mekanik kadran ve dijital ekranı aynı akıllı saatte buluşturan LG Watch W7’yi lanse etti. ‘Hibrit’ olarak adfedilen akıllı saat, uzun pil dayanıklılığıyla dikkat çekti.

LG’nin 5 kameralı akıllı telefonu V40 ThinQ’le birlikte yeni akıllı saati LG Watch W7 de tanıtıldı. Mekanik kadran ve dijital ekranla gelen akıllı saat, hibrit özellikli olarak tanımlanıyor. Bu anlayış, uzun şarj dayanıklılı konusuna ilginç bir bakış açısı getiriyor.

Google Wear OS işletim sisteminin en son versiyonuyla gelen model, mekanik modda kullanılarak 100 güne varan şarj dayanıklılığı vaat ediyor.

Akıllı saat olarak kullanımda ise 2 güne varan pil ömrü söz konusu. Pil seviyesi düşük olduğu durumlarda analog moda alınarak ekstra birkaç gün kullanım süresi sağlanabiliyor.

1.2 inç ekranla geliyor…

1.2 inçlik LCD ekranı 360 x 360 piksel çözünürlük değeri sunuyor. Qualcomm Snapdragon 2100 işlemcisinin yanı sıra 768 MB RAM, 4 GB eMMC depolama alanı sunuluyor.

240 mAh kapasiteli pili bulunan modelde ayrıca 9 eksenli hareket sensörü, basınç sensörü, 802.11bn WiFi, Bluetooth 4.2 standardı ve USB 2.0 Type-C bağlantı noktası özellikleri mevcut.

Suya ve toza karşı dayanıklı (su geçirmez değil) olan akıllı saatin satışlarına 14 Ekim 2018 itibarıyla başlanacağı belirtildi.

  • MediaMarkt‘ta satışa sunulan her bütçeye uygun akıllı saat alternatiflerini incelemek için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın