Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürHewlett Packard Enterprise, yeni yapay zekaya dayalı mimarisi ile dikkat çekiyor

  Hewlett Packard Enterprise, yeni yapay zekaya dayalı mimarisi ile dikkat çekiyor

  Sektör lideri açık, full stack yapay zeka yerel mimarisi, işletmelerin yapay zeka modeli geliştirmelerini ve dağıtımını hızlandırmalarını sağlayan yeni yapay zeka çözümleri sunuyor.

  Hewlett Packard Enterprise, HPE Discover Barcelona 2023’te makine öğrenimi, veri analitiği, yapay zekayla optimize edilmiş dosya koruma, yapay zeka ayarlaması ve çıkarımı ve profesyonel hizmetler için yapay zekaya özgü hibrit bulut tekliflerinin bir sonraki adımını duyurdu. Duyurulan yeni çözümler, HPE’nin hibrit bulut, süper bilgisayar ve AI/ML yazılımındaki liderliğini bir araya getirerek kurumların yapay zeka destekli işletmeler haline gelmesini sağlıyor. Tüm bunlar, yapay zeka yaşam döngüsünü hızlandırmak için tasarlanmış yazılım ve altyapıların seçilmiş birleşiminden oluşan, açık, yapay zekaya özgü full stack mimari etrafında bir araya getiriliyor. Yeni teklifler BT’nin önündeki engelleri azaltırken, kuruluşların uçtan buluta yapay zeka modellerini etkili bir şekilde eğitmelerini, ayarlamalarını ve sonuca ulaşmalarını sağlayan yapay zekaya özgü full stack bir çözüm sunuyor.

  HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri, “GenAI’nin ortaya çıkmasıyla birlikte işletmeler, AI modellerini etkin bir şekilde çalıştırmak için veri ve hesaplamaya yönelik taleplerinin teknolojiye dair farklı bir temel yaklaşım gerektirdiğini fark ediyor” diyor. “HPE, müşterilerin kendi özel verileriyle güvenli bir şekilde yapay zeka modelleri geliştirebilecekleri yapay zeka destekli bir dönüşüm sağlamak için pazar lideri hibrit bulut, süper bilgi işlem ve yapay zeka yeteneklerini işletmelere daha geniş bir portföyle sunacak. HPE’nin yapay zekaya özgü ve hibrit bulut çözümleri sayesinde kuruluşlar, ürün inovasyonunda ve müşteri etkileşiminde devrim yaratmak, işletmelerini ve sektörlerini dönüştürmek amacıyla GenAI’nin tüm gücünü ortaya koymak üzere, ellerindeki verilerden elde ettikleri içgörülerden tam olarak yararlanabilecekler.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN