Her bütçeye uygun en iyi fotoğraf makineleri

0

Küresel çip krizi başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı elektronik aletlerin fiyatlarında ciddi bir artış yaşandı. Tüm bunlara bir de artan döviz kuru eklenince, günümüzde herhangi bir şey satın almak büyük ölçüde zorlaştı. Şüphesiz fotoğraf makineleri de bu ürünlerden biri. 

Durum böyle olunca fotoğrafçılığa ilgisi olan ve bir makine edinmek isteyen kişilerin de eli kolu bağlandı. Biz de bu noktada fiyat performans odaklı yarı yolda bırakmayacak modelleri siz değerli okuyucularımız için derledik…

Asgari ücretle alınabilecek akıllı telefonlar

CANON Powershot SX 720 HS

Listemizin ilk sırasında günümüz standartlarına kıyasla uygun fiyatlı sayılabilecek CANON Powershot SX 720 HS modeli var. Bu ürün, kompakt tasarımının yanı sıra 40x geniş açılı ultra zum ve ZoomPlus özelliği sayesinde kalite kaybı olmadan 80x zum sunabiliyor. 

20,3 Megapiksel CMOS sensörü ile DIGIC 6 işlemcisini bir araya getiren HS System sayesinde türlü ışık ortamlarında net çekimler yapmaya olanak sağlıyor. Öte yandan Full HD çözünürlükte 60 FPS’e kadar MP4 formatında video kaydı yapabiliyor. 

Cihazda çektiğiniz resim ve videoları net bir şekilde görüntülemenize ve paylaşmanıza olanak sağlayan 3 inç büyüklüğünde sRGB renk üretimi sunan LCD panel mevcut. Son olarak üründe NFC, Wi-Fi, GPS gibi birçok özelliğin kullanıldığını belirtelim. Yukarıda da belirttiğimiz üzere en uygun fiyatlı modellerden biri konumundaki Powershot SX 720 HS’yi 6 bin 399 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

CANON Powershot SX 720 HS modelini satın almak için buraya tıklayın. 

CANON Powershot G7 X MARK II EU23

Listemizin bir diğer üyesi ise CANON Powershot G7 X MARK II EU23. Bu cihaz da kompakt tasarımı ve giriş seviyesi özellikleri ile başlangıç için tercih edilebilecek modellerden. Ürün, f/1,8-2,8 lens, 24 mm 4,2x optik zum ve 12.800 maksimum ISO hızına sahip Canon optik donanımı sayesinde kaliteli fotoğraflar çekebilme yeteneğine sahip.

1,0 tipi 20,1 Megapiksel arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü ile DIGIC 7 görüntü işlemcisini harmanlayan HS System, fotoğrafçılara net, kaliteli ve ayrıntılı işler sunuyor. Aynı zamanda çift algılamalı IS teknolojisinden yararlanan 4 bölümlü optik görüntü sabitleyiciyi bünyesinde barındırıyor.

Kamera, Full HD videoları 24, 25, 30, 50 ve 60 FPS ile kaydedebiliyor. Ayrıca 2.9 inç büyüklüğünde sRGB renk üretimi sunan dokunmatik LCD panele sahip. Son olarak modelde NFC, Wi-Fi,  AF ve RAW formatında sürekli çekim ve bilgisaya ihtiyacı olmadan RAW işleme gibi birçok özellik mevcut. Bu ürünün fiyat etiketi de 6 bin 997 TL. 

CANON Powershot G7 X MARK II EU23 modelini satın almak için buraya tıklayın. 

CANON EOS 2000D 

Uygun fiyatlı modeller arasında en çok öne çıkan ürünlerden biri de CANON EOS 2000D. DSLR özelliği ile kullanıcıların dikkat çeken kamera, 24,1 Megapiksel CMOS sensörü ile DIGIC 4+ görüntü işlemcisinin bir araya getirildiği HS System, eşsiz fotoğrafların çekimine imkan sağlıyor. 

3 inçlik LCD panelin kullanıldığı cihazda 9 adet otomatik netleme noktası bulunan optik vizör mevcut. Böylelikle fotoğraflar tam olarak istediğiniz şekilde netleştirilerek kullanıcılara sunuluyor. Öte yandan Wi-Fi, NFC ve Canon Camera Connect uygulaması sayesinde fotoğraf ve videolarınızı kolaylıkla akıllı telefonunuza alabilir ve dilerseniz uzaktan çekim yapabilirsiniz. 

Video tarafında ise Full HD çözünürlükte 60 FPS’de video kaydı alabilen ürünün fiyat etiketi ise 7 bin 99 TL olarak belirlendi.   

CANON EOS 2000D modelini satın almak için buraya tıklayın. 

Cevap bırakın