Hem sessiz hem daha güçlü: Fakir Veyron Turbo XL

0

fakir_veyron_turbo_xl___2_

Elektrik süpürgeleri konusunda uzman olan Fakir Hausgeräte’nin iki yıl önce piyasaya çıkardığı Fakir Veyron’u bizzat incelemiş ve görüşlerimi paylaşmıştım. Veyron’un genişletilmiş hazneli yeni modeli Fakir Veyron Turbo XL, yeni versiyonunda önemli değişikliklerle ve artan performans gücüyle evlerimize geliyor. Peki yeni Veyron ne gibi yeni teknolojiler sunuyor?

1475833713_fakir_veyron_turbo_xl___4_

Daha sessiz bir süpürme deneyimi

74 dB ses seviyesiyle de gürültü yapmadan, daha sessiz bir süpürme imkanı veriyor. Bir önceki modelin pek çok güzel özelliği ve daha ergonomik bir süpürme deneyimi olmasına rağmen süpürgenin gürültülü çalışması açıkçası rahatsız ediyordu. Yeni modelde azaltılan gürültü seviyesi ile artık evinizi hem daha güçlü hem de daha sessiz bir süpürge ile temizleyebiliyorsunuz. Bu konuda oldukça güçlü bir performansa sahip Veyron serisi; elektronik ayarlanabilir vakum gücüyle tüm zeminlerde yüksek performanslı temizlik sağlarken, 2 litre kapasiteli genişletilmiş toz haznesiyle de uzun süreli kullanım için elverişli. Cyclone ve kaset filtresi ile toz torbası ortadan kaldıran Veyron Turbo XL’in H.E.P.A 13 filtresi, havada bulunan partikülleri arındırabilme özelliğiyle havayı temizleyerek, evinizi tozdan arındırıyor.

Park pozisyonu ve otomatik kablo sarıcısıyla evlerde yer kaplamayan ergonomik yapıya sahip Fakir Veyron Turbo XL, turbo aparatı, kenar köşe aparatı, hassas mobilya aparatı, yer aparatı ve sert zemin aparatıyla her türlü zemin için dip köşe temizlik imkanı sunuyor.  Violet, kahverengi, siyah ve rose renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunulan yeni Veyron serisinin uzun kablosu sayesinde evde priz değiştirmeye gerek kalmadan temizlik yapılabiliyor. Ürünün tekerlekleri ve manevra kabiliyeti de süpürme sırasında devrilmeyi önlüyor ve daha ergonomik bir şekilde temizlik yapabiliyorsunuz.  

1475833721_fakir_veyron_turbo_xl___1_

Daha az elektrik tüketiyor, daha çok çevre dostu

Temizlik performansı, filtreleme ve enerji tasarrufunda 3A sınıfı enerji etiketine sahip Fakir Veyron Turbo XL, elektrik süpürgeleri için de uygulamaya alınan enerji etiketi uygulamasında oldukça verimli bir sonnuç almış. Evlerde sıklıkla kullanılan ev eşyalarının bu etikete sahip olması oldukça önemli çünkü ev aletlerinin tükettiği enerjinin daha verimli kullanılmasıyla sadece Avrupa’da 2 adet termik santralin bir yılda ürettiği enerji kadar enerji tasarrufu yapılabiliyor. Bu yüzden evimiz ya da iş yerimiz için yeni ürün satın alırken mutlaka enerji etiketinidöz önünde bulundurmak gerekir.

Çevreci ürünleri tercih edin

Kimyasal ve kanserojen ürünlerin kullanımından kaynaklanan hastalıkların son yıllarda artış göstermesi, elektrikli ev aletleri markalarını da deterjan kullanmadan temizlik yapabileceğimiz ürünler üretmeye yöneltti. Daha az elektrik harcayan elektrikli süpürgeler üreten Fakir’in deterjan kullanımına gerek kalmadan sadece su ile hijyenik ortamlar sağlayan buharlı temizleyicilerini de bu noktada denemenizi tavsiye ederim.  Deterjan kullanımına gerek kalmadan sadece su ile hijyenik ortamlar sağlayan buharlı temizleyiciler; gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakırken aile ekonominize de katkıda bulunuyor.  

Yüzyılın markası ödülünü aldı

Ayrıca hatırlatmakta fayda var: Elektrikli süpürgeler kategorisinde köklü bir geçmişe sahip olan Fakir Hausgeräte, Ar-Ge çalışmaları sonucu tasarladığı son teknoloji ürünleriyle, ‘Deutsche Standards’ tarafından, elektrik süpürgesi kategorisinde “Yüzyılın Markası“ ödülüne layık görüldü. Üç yılda bir, Alman üreticilerinin ürünleri için bağımsız bir marka danışma kurulu tarafından verilen ve Alman marka dünyasının altın standardı olarak kabul gören Yüzyılın Markası Ödülü 2015 yılında elektrik süpürgesi kategorisinde Fakir Hausgeräte’nin oldu. Yüzyılın Markası Ödülü geçmiş yıllarda Adidas, BMW, Aspirin ve Miele gibi dünya markalara verilmişti.

Cevap bırakın