Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürHem router hem güvenlik alarmı

  Hem router hem güvenlik alarmı

  Ekran_Resmi_2016-01-07_23_22_17

  ABD’nin Las Vegas şehrindeki yılın önemli teknoloji fuarlarından CES 2016’nın dikkat çeken teknoloji aygıtlarından biri de Securifi markasının yeni router’ı Almond 3. Bu router’ı diğer birçoğundan ayıran özelliği ise evde Wi-Fi ağının dağıtımıyla ilgilenmesine ek olarak güvenlik alarmı fonksiyonuna da sahip olması. Evet, neden olmasın?

  Geçtiğimiz sene ZigBee ile çalışarak akıllı ev ürünlerinin kontrolünü mümkün kılan router’ını duyurarak dikkatlerini üzerine çeken Securifi’ın yeni modeli, bu kez Bluetooth özelliğiyle geliyor. Bu sayede bir hayal olan evin içindeki ‘küçük ama tehditkat durumlara’ karşı önlem sağlıyor. İlginç bir ikisi bir arada çözümü olduğu bir gerçek.

  Öte yandan ev ya da işyeri güvenliğini tek başına üstlenemediğin altını çizelim. Securifi Almond 3 (Almond, Türkçesi badem), pencere ve kapılara yerleştirilen sensörlere ihtiyaç duyuyor. Bu minik sensörlerle girilen kablosuz iletişim sayesinde gerekli durumlarda devreye giriyor ve tam da bu noktada yüksek sesli bir alarm sesi aktif hale geliyor.
  Ekran_Resmi_2016-01-07_23_22_28

  Securifi’ın ürünü, bir router’ın içine alarm yerleştirmek gibi son derece ilginç bir zeka parıltısına sahip. Kötü niyetli hırsızlar için böyle bir önlemin tahmin edilemeyeceği düşünülebilir. Hatta alarm sesinden sonra tamamen etkisiz hale getirilmesi bile hırsızlar için sorun teşkil edebilir.

  Peki bir çekmecenin içinde mi saklanacak? Hayır, evin merkezi bir noktasında yer alması, sensörlerle etkileşim kuracak seviyede olması ve elbette Wi-fi için gerekli işlevini sürdürmesi gerekli. 802.11ac destekli modelin belirlenen yurtdışı fiyatı 119 Amerikan Doları olarak açıklandı. Sensörlerin fiyatı henüz belirtilmedi. Şubat 2016’da satışlarına başlanacağı bildirildi.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN