Hem PC hem de konsol ile kullanabileceğiniz monitörler

0

Video oyunları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Pek çok insan günün yorgunluğunu ve stresini atmak için oyun oynuyor. Kullanıcılar genellikle zevklerine göre PC ya da konsol arasında bir seçim yapıyor. Bazen ise her ikisine birden sahip olabiliyor. Ancak ister PC oyuncusu olun ister konsol, herkesin monitör ihtiyacı bulunuyor. Peki oyuncular hangi monitörü tercih etmeli. Hangileri hem  PC hem de konsol oyuncuları için uygundur. İşte sizler için önerilerimiz. 

SAMSUNG LC24RG50 24

Samsung tarafından geliştirilen bu monitör, özellikle kavisli tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Eğimli bir panelle birlikte gelen ürün, tasarımıyla oyunculara hitap ediyor. Şirket burada kullandığı AMD’nin FreeSync teknolojisi sayesinde görüntüdeki yırtılma ve kesintileri en aza indiriyor. 24 inç boyutundaki panel 1920×1080 Full HD çözünürlük ve 144Hz yüksek ekran tazeleme  hızı vaad ediyor. Nispeten uygun fiyatlı olan monitör, HDMI bağlantı noktası sayesinde hem konsol hem de PC oyuncuları için ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

LG 27GL850-B 27

Sahip olduğu 27 inç boyutuyla dikkat çeken LG, bu üründe düz bir panel ile karşımıza çıkıyor. Nano IPS ekrana sahip bu ürün, 2560×1440 QHD çözünürlüğe ve 1 milisaniye gecikme süresine sahip. HDR10 desteğiyle gelen monitör, aynı zamanda NVIDIA G-SYNC ve Adaptive-Sync (FreeSync) teknolojilerini içinde barındırıyor.. Tam 90 derece dönüş yapabilen ekran dik olarak da kullanılabiliyor. LG, 27GL850-B model oyuncu monitöründe iki adet HDMI, bir adet de DisplayPort bağlantı yuvasına yer vermiş. Bu nedenle oyuncular aynı anda hem konsol hem de PC bağlama imkanı buluyor.

AOC 24G2U 23.8

Uzun süredir ülkemizde faaliyet gösteren AOC, uygun fiyatlı ürünlerle dikkatleri üzerine çekiyor. Bunlardan biri olan AOC 24G2U, 23.8 inç boyuta ve 144Hz yüksek tazeleme hızına sahip. 1920×1080 çözünürlüğe sahip monitör, özellikle 1 ms tepki süresi nedeniyle oyuncuların beğenisini kazanıyor.. AOC 24G2U 23.8 oyun monitörü bir adet VGA iki adet de HDMI bağlantı yuvasına sahip. Ayrıca AMD’nin FreeSync teknolojisi bu üründe yer alıyor. Şirket bu sayede oyunlardaki yırtılmayı minimuma indirgiyor.

ASUS TUF VG249Q1R 23.8 

Bir süredir TUF serisiyle oyuncularla buluşan Asus, bu ürünü profesyonel oyuncular ve etkileyici bir oyun deneyimi arayanlar için tasarladıklarını iddia ediyor. 165Hz yüksek tazeleme hızıyla gelen monitör, bu konuda listedeki rakiplerinin bir adım önüne geçiyor. 23,8 inç olan ekran, 1920×1080 Full HD çözünürlüğe sahip. TUF VG249Q1R Adaptive-sync sayesinde gölge ve bulanıklığı daha da azaltıyor. DP ve HDMI yuvalarında özel bir teknoloji kullanan şirket, 1ms gecikme süresiyle oyunlardaki ekran yırtılmalarını ve değişken kare hızlarını ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda bu girişler eş zamanlı olarak birden fazla cihazın bağlanmasına da olanak tanıyor. 

Cevap bırakın