Hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun

Hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun

0

Enerji Tasarrufu Haftası her yıl ocak ayının ikinci pazartesi ile başlayan haftası kutlanıyor. Bu haftanın Enerji Tasarrufu Haftası olduğunu sizlere hatırlatarak evinizde kullanabileceğiniz enerji tasarruflu birkaç ürüne dikkat çekmek istiyoruz. Satın almak isteyebileceğiniz bu ürünlerle hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun.

hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun

Hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun

Enerjinin yalnızca gerekli olduğu zaman ve gerekli olduğu kadar kullanılmasının büyük önemi var. Evlerimizde kullandığımız beyaz eşyaları ve elektrikli ev aletlerini bir düşünün. Buzdolabınız sürekli prizde takılı. Televizyonunuz ise kapalı olsa bile üzerinde yanan kırmızı ışık ile bir enerji tüketiyor. Mutfakta her gün yemek pişirmek için ocağı, fırını ya da yemeği ısıtmak için mikrodalgayı kullanıyorsunuz. Yemek hazırlamak için mutfakta kullandığınız küçük ev aletlerini de geçmemek lazım. Daha çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü ve elektrik süpürgesi gibi evlerimizde sıklıkla kullanılan ürünler de var. Peki, elektrik faturanız ne kadar geliyor? Daha düşük faturaların gelmesini istemez misiniz? Evinizde enerji tasarruflu ürünleri tercih ederek hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun.

Yüzde 40 enerji tasarrufu

Çamaşır makinenizi haftada kaç kez çalıştırıyorsunuz? Yapılan tahminler haftada 3 kez çalıştırıldığını ortaya koyuyor. Özellikle çocuklu evlerde günde birkaç kez çalıştırıldığı da oluyor. Bunun faturanıza ne kadar etki ettiğini de hesaplayın. Enerji tasarruflu bir ürün arayışındaysanız sizlere Siemens’in yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlayan WM14U840TR modelini önerebiliriz. Uzaktan bağlanılabilme özelliği ile hayatı kolaylaştıran çamaşır makinesi, yıkama işleminin tüm süreçlerinde kullanıcı ve çevre dostu özellikleri ile öne çıkıyor. En üst yıkama sınıfı olan A+++’dan yüzde 50 daha fazla enerji verimliliği sağlamasıyla devrim yaratan WM14U840TR, i-Dos teknolojisi sayesinde deterjan ve yumuşatıcı miktarını çamaşırların kirlilik seviyesine ve miktarına göre ayarlayarak fazla deterjan ve yumuşatıcı kullanımını engelliyor. Böylece deterjan ve su tasarrufu sağlanmış oluyor.

SIEMENS WM14U840TR A+++ Enerji Sınıfı 1400 Devir 10 Kg Çamaşır Makinesi ürününü incelemek ya da satın almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz.

4AAAA enerji etiketine sahip

Evlerimizde en çok kullandığımız ev aletlerinden biri de elektrikli süpürgeler. Hele ki titiz biriyseniz, yere toz düşse çalışır o elektrikli süpürgeler. Evcil hayvanınız da varsa belki de en çok çalıştırdığınız ürünlerin başında sayabiliriz. Fakir’in Ranger modelindeki elektrik süpürgesi yüksek performansının yanı sıra enerji tasarrufu özelliğiyle de dikkat çekiyor. 4AAAA enerji etiketine sahip Ranger elektrikli süpürge, minimum enerji kullanımı ile maksimum performans elde etmeye olanak veriyor. A sınıfı yüksek emiş gücüyle halı ve sert zeminlerde tozdan eser bırakmıyor. Ayrıca Cyclone Power A sınıfı toz salınımı sistemi sayesinde de tozu haznesine hapsederken temiz havayı dışarıya veriyor. 890 W gücündeki Fakir Ranger, 1,5 litre toz kapasitesiyle tüm zeminlerde oldukça etkili bir çözüm sunuyor. H.E.P.A 13 ve kaset filtre özelliğiyle tozu havadan ayrıştırıp, egzoz filtre kısmından dışarı çıkmasını engelliyor. Dikey park pozisyonu özelliği ise, yer kaplamadan alandan tasarruf etmeye yarıyor.

FAKIR Ranger Elektronik AAAA Toz Torbasız Elektrikli Süpürge ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yiyecekler daha uzun süre dayanıyor

Hem çevreyi hem de bütçenizi koruyun dedik ve son olarak da tüm gün elektrik tüketen buzdolaplarına dikkat çekmek istiyoruz. Tükettiğimiz gıdaları da muhafaza eden buzdolaplarının enerji tasarruflu olması büyük önem taşıyor. Size burada Profilo’nun BD3086W3AN ürününü tavsiye edebiliriz. ExtraFresh Comfort tazelik sistemi kullanılan buzdolabı, meyve ve sebzelerin tazeliğini daha uzun süre koruyabilmeleri için ayarlanabilir nem oranına sahip özel bir bölme ile destekleniyor. Multi Flow fan sistemi, soğutucu bölümünün her yerinin eşit oranda soğuk kalmasına yardım ediyor. Genel soğutucu bölümünden daha soğuk olan özel bölme, kahvaltılığın yanı sıra et ve balık gibi hassas yiyeceklerin tazeliğini daha uzun süre koruyor. Ürünün A++ enerji sınıfında yer aldığını da belirtelim.

PROFILO BD3086W3AN A++ Enerji Seviyesi 619lt Kombi No-Frost Buzdolabı ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın