Hearthstone Grandmasters heyecanı 17 Mayıs’ta başlıyor

0

Hearthstone Grandmasters liginde Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik olmak üzere üç bölge karşı karşıya gelecek ve her bölgeden 16 oyuncu olmak üzere toplam 48 oyuncu maçlarda yer almaya hak kazanacak.

Geçtiğimiz ay itibarıyla 3 aşamalı Hearthstone Masters liginin başlayacağını duyurulmuştu. Bu karşılaşmalar, 5 Mart itibariyle Masters Qualifiers maçlarıyla başladı ve halen devam etmekte. Elemeleri başarıyla geçen yaklaşık 250 kişi, önümüzdeki Haziran Las Vegas’ta düzenlenecek Hearthstone Masters Tour’a katılma hakkı kazanacak.

En iyiler ligi, Hearthstone Grandmasters, Hearthstone espor ekosisteminde yer alan en iyi oyuncuları aynı çatı altında toplayan ve onlara benzer ustalık seviyesindeki oyuncularla online karşılaşma fırsatı tanıyan bir sistem.

Hearthstone Grandmasters liginde Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik olmak üzere üç bölge karşı karşıya gelecek ve her bölgeden 16 oyuncu olmak üzere toplam 48 oyuncu maçlarda yer almaya hak kazanacak. Bölgelerden katılacak 16 oyuncu öncelikle kendi içlerinde 8’erli iki gruba ayrılacak ve bu gruplardaki oyuncular da çift devreli lig usulüne dayanan best-of-three Specialist formatında karşı karşıya gelecek. Böylece her oyuncu kendi grubundaki diğer oyuncularla iki kez maç yapmış olacak. Tüm karşılaşmalar tamamlandığında oyuncular, kazandıkları toplam maç sayısı üzerinden sıralanacaklar.

Büyük finale az kaldı…

Hearthstone Grandmasters Ligi’nde yarışacak grupları ve oyuncular, 28 Nisan’da Taipei de düzenlenecek Hearthstone Championship Tour (HCT) 2019 Dünya Şampiyonası’nın büyük final karşılaşmalarından hemen önce duyurulacak.

Cevap bırakın