Hearthstone 100 milyon oyuncuya ulaştı

0

Blizzard Entertainment, sıra tabanlı dijital kart oyunu Hearthstone’la ilgili çarpıcı bir bilgi paylaştı…

Kart oyunları dendiğinde akla ilk gelen yapımlardan biri olan Hearthstone, Diablo serisiyle tanınan Blizzard Entertainment’ın geniş kesimlere yayılan projelerinden. Bu kapsamda BlizzCon 2018 adlı etkinlikte kamuoyunun merakını gidermeye yönelik bir açıklama geldi, PC ve mobil cihazlar üzerinden deneyimlenebilen Hearthstone’un 100 milyon kayıtlı oyuncuya ulaştığı duyuruldu.

Analiz şirketi SuperData’ya göre 1,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşan kart oyunları segmentinde öne çıkan Hearthstone’un ulaştığı rakam dikkat çekici.

Bu arada Hearthstone’un 2014’te çıktığını ve 4 yıl içerinde 100 milyon oyuncuya ulaştığını belirtelim.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Blizzard Entertainment’ın başkanı J. Allen Brack, 100 milyon oyuncuya ulaşmak Hearthstone için büyük bir dönüm noktası ama bizim için daha da önemlisi dünyada pek çok insanın oyunu benimsediği gerçeği” ifadelerini kullandı. Ayrıca BlizzCon ve Fireside Gatherings gibi etkinlikler dahil olmak üzere Hearthstone kitlesinin gerçek hayatta bir araya gelmesinin de ilham verici oldunu sözlerini ekledi.

“Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor”

Brack, ulaştıkları başarının kaynağını ise Hearthstone’un “öğrenmesi kolay, ustalaşması zor” bir oyun yapısı sunmasına bağladı. Bu ilgi çekici oyun deneyimi, aynı zamanda Twitch ve YouTube gibi medya platformlarında yoğun ilgi görüyor. Bir kart oyunu olmasına karşın ses ve görsel öğeleri ile geniş kesimlerin beğenisi kazanıyor.

NOT: Üstteki görsel, VentureBeat.com’dan alınmıştır.

Cevap bırakın