Hayranları Fallout 3’ü yeniden tasarlıyor

0

 

Fallout serisi, oyun endüstrisinin öne çıkanları arasında yer alır. Çok sayıda farklı versiyonuyla oyun severlerin beğenisini kazanan serinin en beğenilenlerinden biri ise şüphesiz Fallout 3 olmuştu. İşte bu noktada ilginç gelişmeler yaşanıyor…

Fallout hayran topluluğu, Fallout 4’teki oyun motoru ile Fallout 3’ü yeniden tasarlıyor. Fallout 4: The Capital Wasteland projesi adı altındaki hareket, çığ gibi büyüyor. Capital Wasteland, söz konusu projenin geliştirilmesi sağlayan ekibin adı aynı zamanda.

Yüzde 40’a yakın kısmının tamamlandığı bildirilen hayran yapımı Fallout 3, oyun severlere farklı ama tanıdık bir deneyim vaat ediyor. Yeni nesil grafiklerle oynanabilecek bir Fallout 3 yolda özetle. Peki çıkış tarihi ne zaman?

Henüz çıkış tarihi hakkında net bilgiler yok. Ancak tüm hızıyla devam eden süreçte birkaç ay içerisinde tamamlanma olasılığı bir hayli yüksek. Başarılı (aynı zamanda yaratıcı) bir hikaye kurgusu ve grafikleri ile oyun meraklılarını memnun edecek bir projenin yakında günyüzüne çıkacağını öngörmek de zor değil.

Nükleer savaş sonrası dünyanın hali şeklinde özetlenebilen original Fallout 3 senaryosu, eleştirmenler tarafından olumlu karşılanmıştı. Uzun süre gündemden düşmeyen yapım, önümüzdeki dönemde bir kez daha dikkat çekecek gibi görünüyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın