Hayati önem taşıyan teknolojik çözüm: Hyundai DDREM

0

hyundaiddrem

Hyundai DDREM, CES 2018’de görücüye çıkacak. İşte bu inovasyon dolu ‘gelecek’ teknolojisi hakkındaki ilk bilgiler…

CES 2018’de lanse edilecek olan Hyundai DDREM, direksiyon başında uyuya kalma riskini önlemeye odaklı bir teknoloji. Fütürizm ve güçlü bir inovasyonun harmanı adeta…

Teknoloji dünyası CES 2018’e hazırlanıyor… Önümüzdeki günlerde başlayacak olan yılın en önemli tüketici elektroniği fuarında sahne alacak yeniliklerden biri de Kore merkezli otomobil şirketi Hyundai imzası taşıyacak.

Temelde önümüzdeki yıllarda kullanıma sunulacak bir güvenlik çözümü olan Hyundai DDREM, direksiyon başında uyuya kalma ihtimaline önlem teşkil eden bir teknoloiji süreci vaat ediyor…

Kızılötesi kameralara sürücünün yüzünü izliyor

Yorgunluk algılama teknolojisinin sonraki adımını temsil eden DDREM, kızılötesi kameralar vasıtasıyla sürücünün göz ve yüz hareketlerini izliyor. Eğer olumsuz bir durum algılanırsa otonom sürüş moduna geçiş sağlanıyor. Araç, en güvenli noktada kendini sağa çekip duruyor.

2022’de kullanıma sunulacak

Günümüz otomobillerinde bulunan radar, sensör, GPS gibi özelliklerle entegre şekilde çalışan DDREM sisteminin geliştirilme aşamasının devam ettiği kaydediliyor. Söz konusu teknolojinin Hyundai marka araçlarda ilk olarak 2022 yılında yer almaya başlayabileceği bilgisi de paylaşılanlar arasında.

CES 2018’de ayrıca Hyundai FCEV konsept aracı da sahne alacak…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın