Hava temizleme özellikli klimalar

Hava temizleme özellikli klimalar

0

Yaz sıcakların iyiden iyiye kendisi hissettirdiği bu günlerde evlerdeki kuşkusuz varlığından en fazla mutluluk duyulan elektronik eşya klimalar. Ancak bu yaz çoğumuzun klimalardan beklentisi evin içindeki havayı soğutması yanında havayı temizlemesi de. Birçoğumuzun koronavirus salgını dolayısıyla tatil planlarını ertelediği ve evlerde vakit geçirmeye başladığını hesaba kattığımızda evdeki temiz hava kimi zaman serin havadan bile sağlık açısından daha kıymetli bugünlerde. Diğer yandan konutlar kadar ofislerde solunan havanın doğru hava olması sağlık açısından büyük önem taşıyor. Bu noktada hava temizleyici özelliği de olan klimaların can kurtarıcı olduğunu söylemekte fayda var. Ben de bu haftaki yazımda piyasada hava temizleme özelliği ile de fark yaratan yeni nesil klimaları bir araya getirdim.

Daikin, flash streamer teknolojisi ile fark yaratıyor
Hava temizleme özellikli klima kategorisinde piyasada pek çok seçenek olsa öncelikle bu alana uzun zamandır yatırım yapan Daikin’in sunduğu teknolojiye değinmekte fayda var. Dünyada ilk ve tek olarak Ururu Sarara ve Shira Plus model Daikin klimalarda kullanılan ve patenti yine Daikin’e ait olan flash streamer teknolojisi, ürettiği yüksek hızlı elektronlarla ortamda sirküle olan havanın içindeki zararlı partikülleri ayrıştırarak havayı temizlemeye yarıyor. İç ortamda toz, polen, kötü koku ve alerjenler varsa klima bunları titanyum apatit filtre sayesinde emerek iç ortama verilmeden süzüyor. Böylece ortam havası daha kaliteli hale gelerek nefes almada kolaylık, dinçlik gibi pozitif sonuçlar sağlıyor.

Doğal rüzgâr etkisi veren Kion havanın yenilenmesini sağlıyor
Özellikle koronavirüs salgınıyla birlikte, çevre bilinci ve doğa hassasiyeti dünyada en önemli gündem maddeleri arasında yer alırken, farklı sektörlerden şirketler de yenilikçi uygulamalarıyla dünyanın ve insanlığın sürdürülebilir geleceğine katkı sunuyor. Bu noktada çevre dostu klima üreticileri sadece iç mekanlarının hava kalitesini değil dünyanın en önemli sorunu küresel ısınmaya kendine dert ediniyor ve yeni nesil ürünlerini bu vizyon ile üretiyor. Demir Döküm bu konuda inovasyon geliştiren bir firma. DemirDöküm’ün, split klima ailesine eklenen yeni ürünü duvar tipi inverter kliması Kion ile sıcak yaz günlerinde tüketicileri konfor ve taze havayla buluşturuyor. Cihaz, F-Gaz regülasyonuna uygun olarak geliştirilmiş. R32 soğutucu akışkan gaz kullanılan Kion’un ozon tabakasına etkisi yüzde 68 oranında azaltılmış. Kion, üstün özellikleriyle iç mekân hava kalitesini artırarak kullanıcısına yüksek seviyede konfor sağlıyor. Doğal rüzgâr etkisiyle Kion, kullanıldığı odada hava sirkülasyonunu ve oda içerisindeki havanın yenilenmesini sağlıyor. Yüksek enerji verimliliği (A++) sınıfında geliştirilen ürün, dört farklı (9, 12, 18 ve 24 bin) kapasite seçeneği ile ev ve ofislerin yeni gözdesi olmaya aday bana göre.

Samsung Wind-Free ile sağlıklı temiz hava
Samsung’un Wind-Free sağlıklı serinlik teknolojisine sahip Wi-Fi kontrollü klima modelleri hava temizleme özellikli klima kategorisindeki başarılı ürünlerden. Bu model yapay zekâ özellikli otomatik soğutma teknolojisi sayesinde klima soğutma tercihlerinize dinamik olarak uyum sağlamasıyla da öne çıkıyor. Özel 3 katmanlı Tri Care Filtre sayesinde toz ve alerjenleri hapseden cihaz ayrıca havadaki partikülleri yüzde 99 oranına kadar azaltıyor. Tri Care filtre cihazın, üst kısımda bulunuyor ve klimanın kapağını açmaya gerek kalmadan kolaylıkla çıkarılıp temizleniyor ve geri takılabiliyor. Anti bakteriyel zeolit kaplaması da tozu, havada bulunan kirleticileri ve alerjenleri filtreliyor.

LG Dualcool havadaki toz parçacıklarını tespit ediyor
Doğal, arındırılmış ve temiz hava sunan LG Dualcool bu kategoride öne çıkan diğer ürün. Dualcool ev tipi klimaların içine yerleştirilmiş olan Plasmaster Ionizer Plus filtresi, üç aşamalı bir işlemde ilk olarak, sensör zararlı hava kaynaklı maddelerle birlikte toz parçacıklarını tespit ediyor. Daha sonra, İyon Difüzörü, parti hücrelerine bağlanan beş milyondan fazla negatif iyon üretiyor. Son olarak da, pozitif yüklü Mikro Toz filtresi, kolayca filtreleme sağlıyor. Bununla birlikte sahip olduğunu Inverter Kompresör teknolojisiyle klasik bir klimaya oranla daha fazla enerji tasarrufu sağladığını da not olarak eklemekte fayda var.

Cevap bırakın