Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEn popüler hava temizleme cihazları

  En popüler hava temizleme cihazları

  Hava temizleme cihazları, bulunduğumuz ortamı toz, kötü koku, virüs, mikrop, polen ve diğer zararlı partiküllerden temizleyerek sağlıklı nefes almamıza yardımcı oluyor. Özellikle Covid-19 salgını sonrası hava temizliğine daha fazla dikkat etmeye başladık. Ortama sızma fırsatı bulan hava kirleticileri etkisiz hale getiren cihazlar, sağlıklı bir hayat sürmemiz için bize destek olan en önemli teknoloji haline geldi. Hava kalitesini otomatik olarak analiz eden ve havada kirletici tespit edildiğinde kendiliğinden devreye giren bu cihazlar, gerektiğinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarımıza yükleyeceğimiz mobil uygulamalarla uzaktan kontrol imkânı sunmasıyla da dikkat çekiyor. Bu sayede işten çıkıp eve doğru giderken bile, cepten hava kalite seviyesini görebiliyor ve hava temizleme cihazımızı uzaktan yönetebiliyoruz. Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı hava temizleme cihazına yakından bakıyoruz. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

  hava temizleme

  BLUEAIR HealthProtect 7470i hava temizleme cihazı

  BLUEAIR firmasının HealthProtect 7470i model hava temizleme cihazı, GermShield teknolojisi ile virüs ve bakterilere karşı 7/24 koruma sağlayan bir ürün. 43 Watt enerji tüketen ve 25 dB gürültü emisyonuna sahip olan bu hava temizleme cihazı, azami 38 m2 büyüklüğündeki mekânlara kadar rahatlıkla kullanılabilir. Üretici firma bu ürünün SARS-COV-2 (COVID-19) virüslerini %99,9 oranında dezenfekte ettiği bilgisini veriyor. Elektrostatik ve mekanik filtrelemeyi bir arada bulunduran, gelişmiş filtreleme teknolojisi HEPASilent Ultra kullanan ürün, virüs, bakteri, toz, pole, kepek ve küfleri %99,97 oranında ortadan kaldırma yeteneğiyle öne çıkıyor. Bu arada Blueair uygulamasıyla evinizin hava kalitesini uzaktan da yönetebilir, Alexa veya Google Asistan özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

  DYSON Purifier Cool Hava Temizleyici 

  DYSON Purifier Cool hava temizleme cihazı

  DYSON firmasının Purifier Cool model hava temizleme cihazı HEPA H13 standardına uygun filtesiyle bulunduğunuz mekânı temizlemeye aday. 0.1 mikron kadar küçük partiküllerin %99,95’ini yakalayan ve ortamdaki kötü kokuları gideren üründeki entegre sensörler sürekli hava kalitesini kontrol ederek, kirletici maddelerin etkilerinin giderilmesi için devreye giriyor. DYSON Purifier Cool hava temizleme cihazının enerji tüketimi maksimum seviyede kullanıldığında 2250 Watt, gürültü emisyonu ise 61.5 dB. Cihaz gerektiğinde serinletme amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Dyson Link mobil uygulaması ile de istediğiniz yerden, hava kalitesini kontrol ve takip etme ve uzaktan yönetme imkânına sahipsiniz.

  COWAY AP1516D Hava Temizleyici

  COWAY AP1516D hava temizleme cihazı

  Maksimum 68 Watt güç tüketen ve 44 dB gürültü emisyonuna sahip olan COWAY firmasının AP1516D model hava temizleme cihazı, %99.9 oranında toz ve ince partikülleri hapseden Hepa filtresiyle 49.5 m2 büyüklüğüne kadar olan mekânları dezenfekte edebiliyor. Ürünün hava kalitesini gerçek zamanlı gösteren ekranından kırmızı olduğunda kirli, sarı olduğunda orta, yeşil oluğunda temiz, mavi olduğunda çok temiz bir ortamda olduğunuzu anlayabiliyorsunuz. COWAY AP1516D hava temizleme cihazı, 4 kademeli geliştirilmiş filtre sistemiyle tercihinize göre yönetebilme avantajı sunuyor. Koku giderici, Hepa ve kişisel filtre özelliklerini bünyesinde barındıran ürün, hava kalitesini iyileştirme görevini başarıyla yerine getiriyor.

  PHILIPS AC2939/10 Hava Temizleyici

  PHILIPS AC2939/10 hava temizleme cihazı

  Tavsiye edeceğim son hava temizleme cihazı ise PHILIPS firmasının AC2939/10 modeli. 98 m²’ye kadar mekânlarda etkin hava temizleme yeteğine sahip olan ürün, HEPA ve aktif karbon filtresi sayesinde bulunduğunuz alanları görünmez virüsler A(H1N1), alerjenler ve kirletici maddelerden arındırıyor. CleanHome+ uygulamasıyla uzaktan yönetim ve kontrol imkânı da sunan PHILIPS AC2939/10 hava temizleme cihazını, Alexa ve Google Home desteğiyle sesle kontrol edebiliyorsunuz. Enerji tasarruflu tasarımı sayesinde maksimum 46 Watt güç tüketen ürün, evinizin hava kalitesini bir bakışta gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlayan göstergelere de sahip.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim hava temizleme cihazı modelleri bu kadar. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla hava temizleme cihazları seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz.

  Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye arıyorsanız, MediaMarkt’ın Hediye Bulucu hizmeti size yardımcı olabilir. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN