Harry Potter: Puzzles & Spells yoğun ilgi görüyor

0

Sinemaseverlerin en çok sevdiği ve dünyada en çok izlenen film serilerinden biri olan Harry Potter, oyun dünyasını salladı…

Harry Potter hikayesini en baştan oluşturan yeni Harry Potter: Puzzles & Spells oyunu, ilerleyen bölümlerle birlikte hikayenin içinde adeta kaybolmanızı sağlıyor.

Sinemaseverlerin en çok sevdiği ve dünyada en çok izlenen film serilerinden biri olan Harry Potter, oyun dünyasında da konu alınıyor ve uzun süredir bu mecralarda yer alıyor. Geçen hafta indirime giren renk eşleştirme oyunu Harry Potter: Puzzles & Spells da bu sebeple oldukça fazla ilgi görüyor.

Harry Potter: Hogwarts Mystery Jam City tarafından geliştirilmiş bir rol yapma oyunu. Ancak bu oyunda ana karakteri seçme imkanı yok, bununla birlikte Harry Potter karakteri de az görününce oyun için ciddi eleştiriler kaçınılmaz olmuştu. Zynga şirketince geliştirilen diğer yapım Puzzles & Spells ise henüz ilk haftada neredeyse 5 milyon kullanıcı tarafından indirildi.

Sanal mecralarda binlerce renk eşleştirme oyunu bulunuyor ve dinamikler neredeyse hepsinde aynı. Hal böyle olunca oyunun hikaye kurgusu, havası ve karakterleri oldukça önem kazanıyor. Zynga şirketi bu noktada Harry Potter hikayesini çok iyi bir şekilde kullanmış. Oyuncular için iyi bir deneyim olabileceği yadsınmaz bir gerçek…

Cevap bırakın