HarmonyOS ve iOS rekabeti için önemli açıklama

0

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı sorunlara karşılık kullanıcılarına sorunsuz bir deneyim sunmak için HarmonyOS işletim sistemini piyasaya sürdü. Şirketin CEO’su Ren Zhengfei, HarmonyOS iOS rekabeti ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

HarmonyOS iOS ile ne zaman rekabet edecek?

Huawei CEO’su Ren Zhengfei yaptığı açıklamayla, Apple ile işletim sistemi açısıdan rakip seviyesine gelebilecekleri tarihi açıkladı. Zhengfei‘nin açıklamasına göre, HarmonyOS iOS ile 2-3 yıldan daha az bir sürede rekabete başlayacak. Gerekli zaman çizelgesini hazırlarken, ölçülü davranması gerektiğini söyleyen Zhengfei, çalışanlara çok fazla baskı uygulamaktan çekiniyor. Bu sebeple, 2 ila 3 yıllık sürenin makul olduğu düşünülüyor.

Huawei, 9 Ağustos günü düzenlediği geliştirici konferansında mikro çekirdek tabanlı işletim sistemi HarmonyOS’u tüm dünyaya tanıtmıştı. Bu işletim sistemi ilk olarak akıllı ekranlarda kullanıldı. Ayrıca sistemin, akıllı saatler, araç içi sistemler ve akıllı hoparlörler için de kullanılacağı açıklandı. Hatta, ABD ile problemli ilişkilerin devam etmesi durumda P serisinin en yeni modeli ailesi olacak P40 modellerinin bu işletim sistemi ile gelebileceği de şirketin önemli isimlerinden biri olan Richard Yu tarafından açıklandı.

Huawei P40 ailesinden bahsetmişken, Çinli teknoloji devinin Mate 30 ailesinde Google servislerini kullanamadığını belirtelim. Kendi mobil hizmetleri ile yoluna devam eden Huawei’nin bir sonraki hamlesi de teknoloji dünyası tarafından merakla bekleniyor.

Cevap bırakın