HarmonyOS 2.0 işletim sistemini detaylandıran video

0

Huawei bir süredir kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Yaklaşık 200 milyon Android kullanıcısını yeni işletim sistemine geçirmeye hazırlanan Huawei, bu uğurda önemli adımlar atıyor. Yeni bir video ile tekrar sızdırılan HarmonyOS 2.0, uzun bir videoda bizleri karşılıyor. Huawei Mate 40 Pro modelinde gördüğümüz işletim sistemi Android arayüzüne çok benziyor olsa da yine de bu yorumu yapmak için daha çok erken.

HarmonyOS 2.0 işletim sistemi yeniden göründü

Huawei’in yeni işletim sistemi arayüzü resmi olarak sunulmadı. HarmonyOS 2.0 ise daha önce şirketin Mate X2 telefonunda görünmüştü. Bir tanıtım videosu bile çekilen işletim sistemi için ikinci bir video daha geldi. Bu videoda ise Mate 40 Pro sahnede ve işletim sisteminin geçişlerini, arayüzünün nasıl olduğunu gözler önüne seriyor.

harmonyos-2.0

Kullanıcı deneyimini de bizlere sunan bu videoda işletim sistemi üzerindeki sis bulutları gidiyor. AppGallery vasıtasıyla kullanıcıları uygulama marketi ile buluşturan Huawei en son yapılan sızıntılara göre haziran ayında resmi olarak kullanıma açılacak deniyor.

Çin merkezli teknoloji devinin yazılım departmanı başkanı yöneticisi Wang Chenglu’ya göre, Huawei HarmonyOS güncellemesini haziran ayından itibaren kullanıma sunacak. Yönetici, bu yükseltmeyi alacak modellerin isimlerini vermezken tahminen güncellemeyi ilk alacak modellerin Huawei Mate 40, Mate 30, P40 serisi ve Mate X2 olması bekleniyor.

 

Cevap bırakın