Harman Kardon Invoke tanıtıldı

0

Geçtiğimiz aylarda Harman Kardon’un Microsoft Cortana özellikli bir akıllı hoparlör lanse edeceği bilgileri kamuoyunda yer bulmuştu. Tanınmış ses teknolojileri markası, bu yöndeki yeni ürünü Invoke’u duyurdu.

Sonbahar aylarında satışlarına başlanacağı kaydedilen yeni Harman Kardon Invoke, güçlü ve surround ses sunumu iddiasına ek olarak bir dizi ‘akıllı’ özellikle beraber geliyor. Aygıt, sesli komutlarla not alıyor, müzik oynatıyor, Skype özelliği sunuyor…

Çoğu muadilinde (Amazon Echo, vb) olduğu gibi silindir formunda ve çok daha estetik bir tasarıma sahip olan aygıt, siyah ve gümüş renk seçenekleri ile dikkst çekiyor. Özellikle silindir şekli ve delikli yapısı ile Harman Kardon’un önceki nesil modellerinden izler taşıdığı da öne çıkan ayrıntılar arasında. Skype desteği de çoğu modelden ayrılan bir diğer özelliği.
Haberin devamında yeni ürünle ilgili yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Harman Kardon’u da bünyesinde bulunduran Harman şirketi, bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Samsung tarafından satın alınmıştı. Tanıtılan yeni ürün, Kore merkezli şirketin, Cortana desteği beraberinde Microsoft’la yakın teması anlamı da taşıyor. Son dönemde artan akıllı ev odaklı ürünlere böylelikle bir yenisi daha dahil oluyor.

Akıllı hoparlörün fiyatı hakkında ise henüz net bilgiler kamuoyuna yansımış değil.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın