Hard Disk Kılıfı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0

Özellikle taşınabilir hard diskler günlük hayatımızda çok fazla yer bulmaya başladı. Bunun en büyük nedeni verinin sürekli büyümesi ve öneminin artması. Artan veri düzenli yedek almayı da rutin haline getirdiğinden dolayı yanımızda sürekli taşınabilir hard diskler bulunduruyor ve verilerimizin güvenliğini sağlamak için düzenli yedek alıyoruz. Oldukça az yer kaplayan bu donanımın taşıması da kolay olduğundan sürekli olarak ya çantamızda ya da ceketimizin cebinde her seyahatimizde yanımızda bulunuyor. Değerli verilerimizin bir yedeğinin bulunduğu bu önemli donanımı çarpma ve düşme gibi hasar alabileceği durumlardan korumamız gerekiyor. Bunun en iyi yolu da Hard Disk Kılıfı kullanmak.

Neden Hard Disk Kılıfı Kullanmalıyız?

Çünkü kullandığınız hard disk eğer düşer ve sert bir yerlere çarparsa içinde bulunan hassas elektronik devrelerde hasar oluşabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için hard diski uygun bir kılıf içerisinde taşımanız çarpma ve düşme esnasında alabileceği hasarları en aza indirecektir.

Ayrıca çizilme, nem ve ısı gibi faktörlerden de cihazı koruyacaktır. Estetik açıdan da çok daha şık bir görünümde hard diskinizi taşıyabilirsiniz. Değişik görünümlerden hoşlananlar için farklı renklerde tasarımların bulunduğu kılıf modelleri aynı zamanda kabloları ve aksesuarların da içinde barınabileceği geniş ve bölümlere ayrılmış iç tasarım olanakları da sunmaktadır.

Satın Alırken Dikkat Edeceğimiz Hususlar

Hard Disk Kılıfı satın alırken kılıfın şık ve kaliteli olması hatta göze hoş gelen bir renkte olmasının dışında kullanıcılara sunulan çok farklı özellikleri de bulunuyor. En önemli özellik dahili hard disklerin taşınabilir hard diske dönüştürmesini sağlayan özellik. Kılıfın içindeki devre yoluyla ve gerekli kablo bağlantı düzeneğiyle kullanılmayan hard diskler taşınabilir bir depolama alanına dönüştürülebilmektedir. İçindeki adaptör ve devreler yardımıyla hard diskinizin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini de üretebilen kılıflar, USB 3.0 ve SATA III desteği verebilecek şekilde üretilmiştir.

Satın Almadan Önce Kendinize Şu Soruları Sorabilirsiniz?

Sağlam mı?

Şık mı?

Ek özellikleri var mı?

Kablo ve aksesuarlar için iç cep bulunuyor mu?

Aradığınız Hard Disk Kılıfı çeşitlerini uygun fiyatlarla MediaMarkt’ta bulabilirsiniz.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_harddisk-kılıfları-640551.html

Cevap bırakın