Halo Infinite İnceleme

0

Halo serisi en geniş Master Chief senaryosuyla ve ücretsiz olarak oynayabileceğiniz çok oyunculu deneyimle Halo Infinite olarak geri döndü.

Yapım birkaç yıllık aranın arkasından tekrar bizlerle buluşuyor. Halo 5’in dönem olarak biraz ilerisinde geçiyor. Halo ile hiç yolu kesişmemiş oyuncular için grafiklere baktığınızda Quake ve Unreal akıllarına gelebilir. Kendine özel çizgisi ve hikayesi ile Halo serisi uzun yıllardır oyuncularla buluşan bir evren.

Halo Infinite daha hızlı ve aksiyonlu bir yönde ilerliyor. Hızlı olma kısmını Quake ve Unreal ile olan benzerliğinden dolayı da sevmiş olabilirim. Bu konuda hızlı olmasından ötürü grafikler ve güzelliği de ön plana çıkıyor. Mekan tasarımları, objeler ve bize sunulan çoğu eşyanın detayları fazlasıyla başarılı şekilde göze çarpıyor. Hem çok oyunculu hem de single player modunda bu detaylar bizi daha da konuya odaklıyor.

PC tarafında sistem gereksinimlerine baktığımızda en düşük grafik kalitesinde NVIDIA GTX 1050 TI / AMD RX 570 ekran kartı ile 4 GB ekran kartı belleği, 8 GB RAM ve AMD Ryzen 5 1600 / Intel i5 4440 CPU özelinde bir gereksinim sunulurken, oyunu ultra ayarlarda oynamak için ise Intel i9 11900K / AMD Ryzen 6 5900X CPU, NVIDIA RTX 3080 / AMD RX 6800 XT Ekran kartıı öneriliyor. Orta seviye grafikler için GTX 1660 serisi, yüksek seviye önerilen grafik tercihleri için ise RTX 2070 seviyesinde kartlar kullanılması tercih sebebidir deniyor.

Grafikler gibi ses ve atmosferin detaylı bir şekilde ele alınmış olması oyuncu perspektifinde kişiyi ekran başında daha fazla tutmak için motive ediyor. Özellikle kapalı ve açık alanlar ile birlikte online oyun deneyiminde rakibinizi avlamak için yarıştığınız, grafikler kadar sesinde milisaniyeler içinde ekranda ve kulağınızda yer değiştirdiği anlarda size doğru ve net bir şekilde ambiansı sunmak gerçekten büyük emek ister. Burada da firma gerçekten iyi bir iş çıkartmış ve çevrenizde göreceğiniz her olayın sesini kendi ağırlığı ve ciddiyeti ile birlikte duymanız mümkün. Sadece ses efektleri değil genel sesler ve oyun içinde yer alan müzikler de kendine özgü bir halde kaliteli çalışmanın ürünü.

Baktığımızda senaryo modu ve online kazanımları dahil bizi hem tek başımıza hem de arkadaşlarımızla dahil olabileceğimiz, hatta geçmişe dönük olarak araştırıp eski oyunların hikayelerini de öğrenebileceğimiz yeni bir macera olarak Halo Infinite bekliyor diyebiliriz. Yeni deneyimler istiyor ve bu ara biraz bilindik oyun evrenlerinin dışına çıkmayı düşünüyorsanız Halo Infinite burada sizin için bir seçenek olabilir.

Cevap bırakın