Half Life: Alyx sistem gereksinimleri ile dikkat çekti

0

Half Life isimli efsanevi oyun serisinde imzası bulunan Valve, kısa süre önce yeni bir oyunun müjdesini vermişti. Sanal gerçeklik desteği ile oynanabilecek olan Half Life Alyx sistem gereksinimleri kısa süre önce belli oldu.

Half Life Alyx sistem gereksinimleri

Half Life Alyx sistem gereksinimleri ile herkesi şaşırttı diyebiliriz. Tüm dünyada sevilen oyun serilerinden biri olan Half Life’ın en yeni oyunu, yüksek sistem gereksinimleri ile geliyor. Valve, oyunu karşımıza Mart 2020’de çıkaracak. Ancak, sunulmasına aylar kala sistem gereksinimleri netlik kazandı.

Oldukça yüksek performanslı bir sisteme ihtiyaç duyan oyun, bu açıdan da, şimdiye kadar sunulmuş hiçbir Half Life oyununa benzemiyor.

12 GB RAM gibi yüksek bir bellek miktarı isteyen oyunda en düşük ekran kartı için de ya Nvidia GTX 1060 ya da AMD RX 580 – 6 GB VRAM işaret ediliyor. Bu kadar yüksek sistem gereksinimlerine sahip bir oyun, oyuncularda şimdiden yüksek grafikli bir oyun beklentisi yarattı diyebiliriz.

Oyunun minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

İşletim sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 veya AMD RX 580 – 6GB VRAM

Oyunun neden bu kadar yüksek sistem gereksinimi duyduğuna dair de bir açıklama yapan Valve, yalnızca VR ile oynanabilecek bu oyunun klavye ve mouse ile keyif vermeyeceğinin altını çizdi. Bu deneyim için de yüksek bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Cevap bırakın