Güvenli İnternet Günü’nde 250 bin tweet atıldı

0

Twitter, Güvenli İnternet Günü’nü kutlamak için özel bir emoji çıkardı. Avuç içinde tutulan dünyanın bir görüntüsü olan emoji ile geçtiğimiz hafta dünyada 250 bin Tweet atıldı.

Güvenli bir ortam sağlamak için çalışan Twitter, kullanıcıların faydalanabilmesi için araçlar oluşturdu. Kullanıcılar bu araçlarla ne gördüklerini ve kiminle etkileşime girdiklerini kontrol edebiliyor. İşte o araçlar:

Engelleme: Belirli hesapların sizinle iletişim kurmasını, Tweet’lerinizi görmesini ve sizi takip etmesini engelleyerek kısıtlayabilirsiniz.

Gelişmiş Engelleme: Gelişmiş Engel özelliğini kullanarak engellenen hesaplar listenizi başka bir kişiyle paylaşabilir veya bir başkasının engellenen hesaplar listesini alabilirsiniz.

Sessize Alma: Bir hesabın Tweet’lerini, hesabı takibi bırakmadan veya engellemeden zaman akışınızdan kaldırabilirsiniz.

Direkt Mesajı Devre Dışı Bırakma: Direkt Mesaj ayarını devre dışı bırakarak, takip etmediğiniz hesapların size direkt mesaj atmasının önüne geçebilirsiniz.

Filtreli Bildirim: Aldığınız bildirimlere farklı filtreler uygulayabilirsiniz. Kalite filtresi aktif hale getirildiğinde yinelenen veya potansiyel spam gibi düşük kaliteli içerikleri bildirimlerinizden çıkarabilir.

Korunan Tweetler: Twitter’a kaydolduğunuzda, Tweet’leriniz varsayılan olarak herkese açıktır, bu da herkesin görüntüleyebileceği ve onlarla etkileşime geçebileceği anlamına gelir.

Güvenli Arama: Güvenli Arama işlevi, olası hassas içerikleri ve kullanıcıların engellediği ve sessize aldığı hesapları hesapları varsayılan olarak kaldırır.

Hassas Medya: Hassas olabilecek belirli görüntüleri görmemeyi seçebilirsiniz.

Cevap bırakın