Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGüneş enerjili telefon şarj istasyonları yaygınlaşıyor

  Güneş enerjili telefon şarj istasyonları yaygınlaşıyor

  akilli-sarj-banki

  Günümüzde en yaygın teknoloji cihazlarının başında akıllı telefonlar geliyor. Hemen her bütçeye uygun bu cihazlar; telefon görüşmeleri, internette sörf, sosyal ağlarda gezinme gibi birçok ihtiyaca cevap veriyor. Elbette tüm bu ihtiyaçlara yanıt verilirken kritik önem arz eden konuların başında telefon şarjının bitmemiş olması geliyor.

  Bunun için mobil şarj üniteleri iyi bir çözüm, hatta şarj cihazları da bir kafeye gidip telefonu şarj etmek için kullanılabilir. Ancak bu iki metot da çeşitli gereklilikleri beraberinde getiriyor; öncelikle mobil şarj ünitesi taşıma zorunluluğu ve belki de hiç istenmediği halde bir kafedeki sınırlı sayıda şarj noktasına yakın olma gerekliliği.

  Üstelik konunun ‘hazırlıksız yakalanma’ boyutu, şarjın ansızın bitmesi sonucunu da beraberinde getirebilir. İşte bu hazırlıksız durumlar için planlanan güneş enerjili akıllı şarj bankları İngiltere’nin başkenti Londra’da yaygınlaştırılıyor.akilli-sarj-banki

  Akıllı şarj bankları, insanların hem oturup dinlenebilmelerini hem de cihazlarını ‘doğal enerji ile’ şarj edebilmelerini mümkün kılıyor. Ek olarak hava durumu ve gürültü seviyesi gibi bilgiler de bank sakinlerine sunuluyor. Son olarak da ilgili banklarda ‘bulunulan noktaya ambulans çağırma butonu’ da bulunuyor. Tam adı Strawberry Smart Benches olan bu modern görünümlü banklardan şimdilik 4 tanesinin aktif olarak çalıştığı kaydedilirken bu sayının 10’a çıkartılacağı belirtiliyor.

  Doğal teknolojiye dair yatırımlar ile birlikte şehirler daha modern bir yapıya kavuşuyor. Kim bilir, belki de rüzgar tribünleri de alternatif şarj merkezleri için yakın gelecekte karşımıza çıkmaya başlar. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN