Güneş enerjili bisiklet Daymak Terra ile tanışın

0

Kanadalı Daymak tarafından kısa süre önce birçok konsept model tanıtılmıştı. Bu modeller arasındaki Terra isimli elektrikli bisiklet, inovatif markanın gerçekten satışa çıkaracağı ilk model olacak.

Daymak Terra, 2020 yılında ilk duyurulduğunda elektrikli bisiklet pazarında öne çıkmayı başarmıştı. Zorlu araziler için özel olarak geliştirilen bisiklet fütüristik bir tasarıma sahip. Bisikletin en dikkat çeken özelliğiyse üzerinde taşıdığı güneş panelleri. Bu paneller sayesinde bisikletin sürekli şarj halinde olması planlanıyor ancak pratikte bu panellerin verimli olup olmadığına dair bir veri henüz yayınlanmadı.

2021 yılı içerisinde 2 farklı model olarak satışa çıkarılacağı bildirilen Daymak Terra’nın Deluxe modeli 3.495 dolar, Ultimate modeli ise 7.999 dolar olarak fiyatlandırılmış.

Teknik özelliklerine bakıldığında Deluxe model 48V 12 amper/saat pil gücüne ve 15W güneş paneline sahip. Üzerinde bir hoparlör sistemi bulunan modelin ayrıca 500W gücünde motoru mevcut. Ultimate modeliyse 72V 40 amper/saat pil gücüne sahipken bu sefer JBL imzalı bir hoparlör sistemine ve 500W motora sahip. Ultimate model bütün bu özelliklerine ek olarak yerleşik bir GPS sistemine sahip ve kullanıcılara kablosuz şarj özelliği sunuyor. Her iki model de maksimum 100 kilometre menzile sahip ve 32 km/s hıza ulaşabiliyor.

Modelle ilgili daha detaylı bilgiler 2021 yılında firma tarafından yayınlanmaya devam edecek

Cevap bırakın