Güncellenmiş Nokia 3310 iddiası ses getirdi!

0

nokia-3310-back-pictures

İlk kez 2000 yılında satışa sunulan ve tüm zamanların en çok satan telefonlarından (126 milyon adet) biri olan Nokia 3310, şüphesiz milyonlarca kişinin hafızasında, hatta ismi duyulduğunda belki geçmişe bile şöyle bir dönülmesine yol açan bir model. Ortaya çıkan yeni bir görsel ise ‘Nokia 3310’un güncellenmiş versiyonu’ olarak adfedildi ve kamuoyunda ses getirdi. Detaylar bir hayli ilginç…

İnternette ortaya çıkan Nokia 3310 görseli hakkında henüz resmi bir doğrulama veya yalanlama yok, ancak şu biliniyor ki kamuoyu yeni bir konseptle karşı karşıya. Hazırlanan konsept tasarımın kaynağının bilinmiyor olması ise ‘acaba Nokia’nın 3310’u güncelleme planı mı var’ sorusunu akıllara getirdi.

Ekran_Resmi_2017-02-19_13_40_14

Android farkı

Yukarıda görülen görselde dikkat çeken ayrıntı ise cihazın büyüyen ekranı dışında aslının büyük ölçüde korunması, sadece yazılım tarafında değişikliklerin olması. Arayüzde dikkat çekici bir değişiklik var; belirtilen Nokia modelinin Android işletim sistemine sahip olduğu görülüyor.

Büyük yankı buldu

Sadece görselleri gündeme gelen olası ‘gelecek dönem’ Nokia 3310’un kalınlık ölçüsü, kamera özellikleri gibi detayları ise belirtilmiyor. Fiziksel tuşlara sahip ve plastik gövdeli bir Nokia 3310’un ise günümüz şartlarında ne seviyede ilgi görebileceği tartışmaların bir diğer boyutu durumunda.

Nokia’nın yeni bir 3310 versiyonu sunup sunmayacağı bilinmiyor, ancak hafızaların bu şekilde tazelenmesinin pek de fena olmadığına şüphe yok.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın