Güncellenen HP Envy Curved çok daha kompakt

0

HP-Envy-Curved-All-In-One-PC-01

HP, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında tanıttığı HP Envy Curved All-in-One 34 ile dikkat çekti. Sunulan kavisli ekrana sahip hepsi bir arada masaüstü bilgisayar (All-in-one PC) modeli, segmentin öne çıkan özelliği olan büyük ekran kenarları ve arkası, genel itibarıyla büyük boyutlar şeklindeki tasarım anlayışını neredeyse bir kenara bıraktı.

All-in-One 34’ün daha ince ve zarif bir hepsi bir arada masaüstü bilgisayar olmasının temelinde hoparlör ve donanım bileşenlerinin yanlar/arka kısımda konumlandırılmak yerine altta yer alması yatıyor. Bu sayede gerek ince bir profil, gerekse daha zarif bir görünüm ortaya çıkıyor.

Bang & Olufsen ses sistemi ile geliyor

Tanıtılan yeni model, HP’nin bir dizi modern teknoloji argümanını da içeriyor. Windows Hello uyumluluğu ve güvenlik özelliği olarak iris tarayıcılı kamerayla gelen All-in-One 34’te ayrıca tanınmış Danimarkalı ses teknolojileri markası Bang & Olufsen tarafından geliştirilen ses sistemi konumlanıyor.

İddialı donanım

Tasarımıyla dikkat çeken modelin donanım özellikleri de iddialı. 3440 x 1440 piksel çözünürlüklü 34 inç kavisli ekrana sahip, 7. nesil Intel Core i5 ve i7 seçenekleri, Thunderbolt 3 ve USB Type-C girişleriyle birlikte 4 adet USB 3.0 ve HDMI arabirimleri bulunuyor. Örnek bir yapılandırma olarak Intel Core i7-7700T işlemci, 16 GB RAM, 256 GB SSD, 1 TB HDD ve 4 GB AMD Radeon RX 460 ya da Nvidia GTX 950MX’le birlikte tercih edilebiliyor.

Satışlarına başlanan hepsi bir arada masaüstü çözümünün Türkiye pazarındaki konumlandırılması henüz netlik kazanmış değil.

Cevap bırakın