Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri – Kasım 2023

0
Güncelleme konusunda en hareketli markalardan birisi olan Xiaomi, sıklıkla yeni sürümleri çalıştırması pek de mümkün olmayan cihazlarının yazılım desteğini sonlandırıyor. Bu oldukça normal bir durumdur ve Çinli üretici bu kategoriye giren cihazlarını EOL listesi adı altında kullanıcılara sunuyor. Peki an itibariyle şirketin desteği sonlandırarak güncelleme vermediği akıllı telefonlar hangileri?

Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri – Kasım 2023

Xiaomi güncelleme konuda kimilerinin takdir ettiği kimilerinin eleştirdiği bir şirket. Satışa sunduğu akıllı telefonlarına genellikle iki yıl yazılım desteği veriyor. Aynı zamanda resmi web sitesindeki güncelleme desteği biten cihazların yer aldığı EOL listesini de belirli aralıklarla güncelliyor.
Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri - Kasım 2023
Güncelleme desteğini kaybeden Xiaomi modelleri
Xiaomi’nin EOL listesine eklenen modeller bundan böyle MIUI, Android veya güvenlik güncellemelerini alamayacak. Ancak üretici yine de kapıyı tamamen kapatmıyor. Zira ciddi bir güvenlik açığı tespit edilmesi durumunda artık desteklenmeseler bile güncelleme alacaklar. Güncelleme desteği biten tüm Xiaomi modellerini görmek için 2. sayfaya geçiniz.
Cevap bırakın