Güncelleme alan Xiaomi telefonlar nasıl olacak?

0

Android telefonlar için gelen güncellemeler kullanıcıları oldukça sevindiriyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için gelen güncellemeler, genel olarak telefonun performansını ve arayüzünü daha iyi bir hale getiriyor. Bu güncellemelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkacak olan ve  Xiaomi’nin yeni arayüzü olan MIUI 12 tanıtılmıştı. Peki MIUI 12 güncellemesi ile kullanıcılar nelerle karşılaşacak?

MIUI 12 güncellemesi neler değiştirecek?

Xiaomi akıllı telefonlara gelecek güncelleme ile beraber, telefon Android 10 işletim sistemi üzerinde MIUI 12 arayüzünü kullanacak. Bu arayüz ile beraber ilk olarak karanlık mod değişecek. Karanlık modun değişmesi ile beraber, güneş ışığına bağlı olarak değişen yazı fontları işlerimizi kolaylaştıracak. Ardından Xiaomi’nin belli başlı ana uygulamaları da bu güncelleme kapsamında daha yeni nesil bir karanlık moda kavuşacak. Karanlık mod kullanıcıların direkt olarak deneyimini etkilediği için önemli bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Gelen bir diğer yenilik, Xiaomi’nin ayarlar kısmında olacak. Buradaki grafikler ve şekiller daha farklı, daha modern bir hale gelecek.

Daha ferah bir Xiaomi arayüzü bizleri beklerken daha güvenilir özellikler de karşımıza çıkacak. Örnek vermek gerekirse, uygulamalara verdiğimiz izinleri 1 gün süre ile sınırlayabileceğiz. Bu izinlerin dışında, Xiaomi kendi kararları ile güvenilir olmayan uygulamaların hassas verilere erişmesini engelleyecek.

Kullanıcıları en çok mutlu edecek detaylardan birisi de duvar kağıtları olacak. Ortaya çıkan duvar kağıtları ile beraber bizleri çok farklı bir deneyimin beklediği çok açık.

Güncellemenin şu anda hangi telefonlarda ne zaman yayınlanacağı kesin bir tarih şeklinde belli değil. Xiaomi, bu sürümü kaldırabilecek tüm telefonlarına güncellemeyi verecek gibi duruyor.

Cevap bırakın