GTA yapımcısından BBC’ye ‘çok ağır’ tepki!

0

GTA oyunun hikayesini konu edinen The Gamechangers’ın yayınlanmasının ardından yapımın geliştiricisi Rockstar Games’ten zehir zemberek açıklamalar geldi…

Rockstar Games, oyun endüstrisi adına gelmiş geçmiş en önemli başarı hikayelerinden. GTA serisi ile yüz milyonu aşkın satış gerçekleştiren şirketin oldukça ilginç bir hikayesi bulunuyor. İşte bu hikayeden ilham alan bir TV yapımı, İngiltere’nin önde gelen kanallarından BBC 2’de yayınlandı.

GTA serüveninin başlangıcının konu edildiği film The Gamechangers adıyla reyting rekorlarını alt üst ederken oyunun yapımcısının sert –hatta argonun da ötesinde ifade barındıran- tepkisi ile karşılandı.

gta-series

Filmde GTA San Andreas’ın yapım sürecinde yaşananlar daha çok hukuki çerçevede ve biraz da negatif yönleri ile ele alınınca Rockstar Games’in tepkisi kaçınılmaz oldu.

Twitter hesabından gönderilen zehir zemberek tweet’lerle BBC 2’de yayınlanan filmi eleştiren Rockstar Games, ‘yapımın gerçeği yansıtmadığını’ vurguladı. 5 milyon takipçili sosyal medyahesabından atılan tweet’lerin yanı sıra filmde konu edinen Mike Dailly, Brian Baglow gibi isimler de The Gamechangers’ı ağır bir dille eleştirdi.

Hukuki safha gündemde

Tartışmaları beraberinde getiren TV yapımı ile ilgili olarak Rockstar Games’ten gelen son haber ise hukuki yollara başvurulacağı yönünde. BBC tarafından ise konuya dair bir açıklama gelmiş değil. İyice kızışacak gibi görünen mevzunun nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. Haberin devamında The Gamechangers’ın daha önce yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın